Červen 2009

Znáte své IQ?

30. června 2009 v 22:16 | Kreperat |  Jen tak

Znáte své IQ? Tedy číslo? Mne například, musím se přiznat, tohle zjišťovat nikdy ani nenapadlo. U psychologa ani psychiatra jsem nikdy nebyl, a tak jsem se k tomu nedostal. A dělat si testy v netu nebo kde? Proč? Znám se snad natolik dobře, abych věděl kdo jsem a na co stačím.
Před chvíli jsem si přečetl podle jakých ukazatelů se to IQ měří, abych tu nevykládal nesmysly: představivost, tedy abstraktní myšlení, taky schopnost řešit problémy a za třetí přizpůsobit chování okolnostem. Hranice pro většinu populace je na čísle 130, takže ti ostatní, kteří se dostanou výš, jsou pak už géniové. Těch je pouchých 3%.
Proč tohle píšu? Jeden člověk, kterého osobně naštěstí neznám, jen o něm vím, že je hulvát, má podle svých slov IQ skvělých 146. Je to možné? To nemohu posoudit, znám ho jen z jeho osobních útoků a vulgárních nadávek.
Ale ještě jeden ukazatel inteligence je. Je to EQ. A to je u něho, bez nadsázky, nulové. Pro ty, kdo neví co EQ je, vysvětlení: emocionální inteligence - schopnost navazovat a udržovat kvalitní mezilidské vztahy.
A tak se vás ptám? Je člověk inteligentní s IQ "146" a EQ "0"?

Protest proti zločinným psychiatrům

30. června 2009 v 9:18 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Tento muž vyšel do ulic, aby na svém příkladu ukázal, že psychiatři jsou zločinci, kteří mají na svědomí miliony životů. Na svém obsáhlém letáku, zveřejním v němčině kdo má o ten text zájem, překládat nemám čas ani chuť, píše, že byl v roce 2002 zcela bez důkazů a nevinně uvězněn v psychiatrické léčebně Dortmund-Aplerbeck. Byl označen za psychicky nemocného a proti jeho vůli vysoce jedovatým medikamenty "napumpován". Skoro zemřel. Od té doby má obě ledviny zničené a když požádal o nové od dárce, bylo mu to odmítnuto s vysvětlením, že pro blázna nejsou k dispozici. To je další příklad zločinů psychiatrie. Každý člověk může být v psychiatrcké léčebně do konce života vězněn a výjde obvykle až v rakvi na svobodu. Ročně tam zemře 3000 občanů. Počet takto vězněných se v Německu vyšplhal až na jeden milion.
Rozdával nejdřív letáky a pak vzal megafon a začal ten text na náměstí před kostelem vytrubovat. Ten jeho protest měl městem povolený, protože i bláznům je umožněno demonstrovat. Další se má konat příští pátek...


Vlezlej jako veš, vlezlej jako hmyz, vlezlej jako mušky

30. června 2009 v 0:41 | Kreperat |  Jen tak

Hledal jsem v netu který tvor je asi nejvlezlejší, ale nenašel jsem nejpříhodnějšího živočicha a tak jsem nakonec dospěl k přesvědčení, že to může být jen člověk. A proč se tím zaobírám? Jeden muž, kterého jsem sice nikdy nejmenoval, ale o kterém jsem tu už několikrát napsal, si mne nějak asi moc oblíbil, že beze mne prostě nemůže existovat. Nejdřív mi chodil na blog a urážel a tak jsem ho nejdřív mazal a nakonec zablokoval. Ale myslíte že mi dal pokoj? Právě naopak. Teď chodí na můj blog a kam napíšu komentář, hlavně u SB, tak tam vleze taky a snaží se opět provokativně, jak jinak taky, všechny mé názory komentovat.
Proč to vlastně dělá? kolikrát jsem se sám sebe ptal. To nemá nic jiného na práci, než se na někoho pověsit a vlezle se mu mstít jen proto, že se s ním dotyčný nechce bavit? A co to je vlastně za člověka, že ta zlomyslnost ho posedla, že ji už neumí zkrotit? Je taky známá věc, že když je některý člověk sám se sebou nespokojený a nenajde svůj vnitřní klid, tak musí tu nespokojenost osobními útoky ventilovat na ostatních, aby se snad tou jeho povahou nakazili.
Dneska tu bylo vedro a dusno a jak to tak bývá, sedly na město miliony dotěrných mušek, kterých se nikdo, ať jde kamkoli, nezbaví. Kamkoli vkročíš, jdou pořád za tebou a, vlezou ti všude. Když promluvíš, když otevřeš pusu, i tam. Tak asi k té mušce bych ho měl přirovnat. Ale spolknout bych ho rozhodně nechtěl. Ten muž je nestravitelný...

Kuriózní na celé věci je, že jsem na blogu toho muže nikdy nebyl, natož abych mu napsal komentář.Adélka mlčí

30. června 2009 v 0:03 | Kreperat |  DOKU-FOTO

je jí už třicet let a taky nestárne


Adélka je tichá. Vlastně mlčí. Co jí řeknu, se vším beze slov souhlasí. Ani neprotestuje. Jen svým hypnotickým pohledem, mám někdy takový pocit, mi chce naznačit, že moc mluvím, že mluvit je stříbro a mlčet zlato. No, mluvím tu samý blbosti.
Chtěl jsem tu vlastně psát o tom, proč malé děti tak křičí. Ty nekřičí, ty přímo řvou. Stojí od sebe půl metru a z plných plic řvou, jako kdyby to bylo kilometr. Jsou to takoví malí paviáni. Proč asi? Nakonec je to zdravý. Posilují si hlasivky a křikem se dokáží prosadit. To je v dnešní době dost důležité. Někdy ten řev u kdekoho doznívá až do puberty, ale jsou i tací, kteří se křiku už nezbaví nikdy. Pak křičí i na vlastní děti.
Takže jak už jsem řekl, křik je pro děti zdravý. Ale taky pro nás, pro dospělé? Taky je zdravý? Co bolesti hlavy, tinitus a prasklé ušní bubínky? No nechme je křičet, však ony taky dospějí a bude jim ten dětský křik taky lézt na nervy... Nebo ne? Co myslíte?Zlodějky

29. června 2009 v 21:29 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Že se u nás v obchodě krade, je každodenní událost, ale tentokrát to byly dražší věci, dva perlové náhrdelníky a náušnice. Žena tam byla sama, protože jsem jel zaparkovat auto, tak to měly v tom návalu, jaký bývá poránu, jednodušší. Všechno se uhlídat nedá. Už jsme to oželeli, ale kdo krade nemá nikdy dost. Další krádež v H&M, ale to už byly lapeny, přijela policie a měly po nákupech. Doshopovaly. Určitě víte, jak rád fotografuji, a tak jsem si ani tohle nedokázal odepřít a tady jsou dokumenty...
Léčba neštěstím

29. června 2009 v 1:11 | Kreperat |  Názory

To je Patrik. Má jen jednu nohu, nedávno dostal protézu a tady je jeho místo, tady denně, mimo neděle, tu si nechává jen pro sebe, žebrá.
Jak přišel o nohu? Dlouhá historie. Bral drogy, kradl, to je jedno s druhým, protože by na další dávku prachy neměl. Taky měl přítelkyni a s ní malou dceru a když ho zase jednou drapli při krádeži a měl soud a oni čekali před budovou, dnes neví co do něho vjelo, vyskočil z okna, aby jim všechno vysvětlil a rozloučil se. Pochromal si párteř a zlomil si nohu a právě do té nohy chytil sněť. Následovala až ke koleni amputace.
V nemocnici měl konečně čas přemýšlet. Drogy přestal brát, ani metadon nebere, protože se nechce s tou partou už ani setkat. Dokonce když ho nějaký kumpán překupník potká, nabízí mu dávku jako dar, aby ho zase do toho dostal.
Protože nemá práci, nemá byt, protože nemá ani konto, nedostane od státu nic a proto žebrá. Ostatně vydělá víc, sám mi to přiznal, než kdyby pracoval. Ale byt a pracovat by chtěl, jen prý chce něco našetřit pro začátek.
Klenotník od naproti prý o něho už projevil zájem. Že až uvidí, že je na dobré cestě, sežene mu byt i práci přes známé.
Otec ho odepsal, ale matku, která bydlí v jiném městě, prý navštíví, ale až se dostane nahoru, protože nechce jí být na obtíž.
No tak to je konec a začátek jedné lidské historie.

Smrt motýla

28. června 2009 v 21:37 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Pozoroval jsem ho jak poletoval, protože v centru města na ulici za toho vedra, jaké bylo, jich člověk tolik nevidí. Najednou padl jako mrtvý na dlažbu. Šel jsem k němu, aby ho někdo nezašláp a on byl opravdu mrtvý. Poslední jeho let do věčnosti...


Je neděle stále svatá?

28. června 2009 v 16:10 | Kreperat |  Názory


Kostely v Berlíně podaly stížnost k Nejvyššímu soudu, protože stát povolil otevřít obchody o nedělích a v době křesťanského svátku. Těch prodejných dnů má být deset za rok. Duchovní zdůvodňují svůj protest tím, že je tak omezována i náboženská svoboda, protože křesťani, kteří musí pracovat, nemohou jít na mše. V Nordrhein-Westfalen, kde žiji, jsou povoleny jen 4 prodejní neděle, a to až odpoledne na 5 hodin.

Pokud vím, tak Praha si s křesťanskými svátky a nedělemi žádné starosti nedělá. Tam jsou obchody otevřeny pořád, protože nikdo se ani neodvažuje protestovat. Kdyby duchovní prodejní neděle zakázali, ateisti by vyšli do ulic protestovat, protože právě ta nákupní neděle je pro ně ta nejlepší. Do supermarketů se vydají celé rodiny a tráví tam obvykle všechen čas až do večera.

Jak je to s vámi, taky chodíte v neděli po nákupech?

Hrátky s vodou

28. června 2009 v 13:51 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Přímo na pěší zóně je vodotrysk a z něho vede korýtko s vodou. Je to rád pro děti, obzvlášť když je vedro a dusno, jako bylo včera. To malé batole v plínách bylo zmáčené od hlavy až k patě a mamina v pohodě...


Šťastné manželství

28. června 2009 v 1:43 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Ale je šťastné? To se nikdy nedozvíme. Všechno ostatní se odehrává jen mezi čtyřmi stěnami doma a zdání na veřejnosti klame. Nebo se mýlím? Jak je to u vás doma? Ale to raději nepište.Docela vtipná reklama, i když o ně zrovna nestojím

28. června 2009 v 1:31 | Kreperat |  DOKU-FOTO

V pozadí je bývalý pivovar Union, který je v rekonstrukci a bude tam pravděpodobně galerie, pokud si to nerozmyslí na supermarket...


Kde nenávidím reklamy asi se dovtípíte. Je to v televizi a je celkem jedno, jestli jde o Novu nebo Primu. Ale nejen ty reklamy. Hlavně to nedodržování začátků, podle kterých se zbytečně řídíte. Proč ty časy uvádějí v televizních novinách, když je to pokaždé jinak? Taky se kvůli té nepřesnosti zlobíte?Samotáři

27. června 2009 v 22:49 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Dva osudy, dva lidé, které neznám, ale potkávám je denně na ulici. Protože z té ulici žijí...
Ten muž s červenou taškou hledá v odpadkových koších zálohované láhve a je náruživý kuřák. A protože nemá dost peněz peněz, aby si je koupil, sbírá z chodníku větší nedopalky. Ale stydí se za to. Většinou nechá něco upadnout, aby se k té nedokouřené cigaretě mohl sehnout. Jedna žena mu nedávno, když šla kolem něho, vrazila do ruky bankovku pět eur a šla dál, aniž by se zastavila a řekla jediné slovo. Zůstal stát jako opařený.
A ten druhý, který tam sedí na židli? Ten hrát ale neumí vůbec. Jen tu harmoniku tahá a vyluzuje odpudivý tony. Asi ji zdědil, nebo někde našel. Ale snaží se, to mu nepopírám. Jen leze s tím lidem na nervy, protože je tu každý den.


No co k tomu dodat? Každý jde denně za svým výdělkem a nemá asi ani nikoho s kým by si popovídal.

Sluníčko nám ledacos ukáže...

27. června 2009 v 21:30 | Kreperat |  DOKU-FOTO


a dokonce i to, co jindy nevidíme...všechno zakryté má rajcScháníte profesorku angličtiny pro své tříměsíční dítě?

27. června 2009 v 0:43 | Kreperat |  Názory

Taková skutečně existuje, jen za ní musíte přijet do Dortmundu. Včera jsem nechtěl věřit svým očím, když jsem viděl tu tabuli na domě hned na hlavní třídě:


Anglicky pro děti od 3 měsíců do 14-ti letMalovat poslepu

26. června 2009 v 23:02 | Kreperat |  Kresby

Nedávno jedna blogařka napsala článek o tureckému malíři, který je od narození slepý a dodala, že je geniální. Trochu jsem ji oponoval, že mu jisté věci mohou lidi popsat a že taky má hmat a existují i nejrůznější miniatury, které si může ohmatat, což taky, podle videa o něm, dělá. Maluje prsty a navíc ten obraz nanáší v silných vrstvách, takže po paměti a hmatu ví kde asi na plátně byl a kde skončil.No a tak mne dneska napadlo, že něco nakreslím, ale udělám si to ještě těžší. Nakreslím portrét a v kresbě ten hmat, ať už je jakýkoli, mi to nijak neulehčí. Prostě náhmátnu jen papír. Abych nefalšoval kreslil jsem v jediné místnosti v bytě která je bez oken a ten je kumbál.
Tak tady je výsledek:


první pokus


Zkuste to taky, nejlepší kresby zveřejním, ale nefalšovat !

O mase a zazděné kočce

26. června 2009 v 21:40 | Kreperat |  Novinky

V dnešním tisku se objevila zpráva, že car Putin nečekaně zavítal v Moskvě do supermarketu s v oddělení masných výrobků žasnul nad tím, jak je to maso drahé. Nechal si zavolat vedoucího a přikázal mu všechno okamžitě zlevnit. Vedoucí to poslušně vyplnil.
Za prvé bych nechtěl vidět potom tam ty fronty a za druhé, to je správnej vůdce. Myslí na lid. Co takhle pan Klaus, neměl by si z něho vzít příklad?

Druhá novinka z včerejších zpráv: Holandští architekti navrhli několikapodlažní prasečinec na výrobu masa. V posledním patře se bude připouštět, v poschodí pod ním se bude rodit, pak přijde ubytování pro selátka a tak pořád dál, až nakonec v přízemí jatka a expedice masa.
Není to krása? Všechno pod jednou střechou, nejlepší vybavení a čistota.

No třetí zpráva není sice o mase, ale o kočičce v jednou německém městě. Zedník zazdil vanu i s osmiletou kočkou, která pod ní mezitím zaběhla. Majitelka ji hledala po celém bytě a nakonec, když ji nenašla, tak ji s celou rodinou oplakala. Po 12-ti dnech ji napadlo, že by mohla být tam a opravdu, ještě tam slabounce mňoukala. Přežila to....Horké pozdní odpoledne

26. června 2009 v 8:17 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Včera ještě večer kolem třiceti stupňů nad nulou a muslimky takhle nabalené...

KDO TU VČERA NEBYL A MÁ PSA, MOHL BY HO ZAJÍMAT ČLÁNEK MUSLIMAVÉ A PSI.

JE O NĚCO NÍŽ, STŘEDA

Milenci

25. června 2009 v 23:29 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Máte rádi chřest?

25. června 2009 v 21:32 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Němci jsou nenažraný, kde je něco k jídlu, tedy i na trhu, musí to mít. Ale zrovna vedle záchodu?

Viděli jste někdy muslima na procházce se psem?

24. června 2009 v 23:54 | Kreperat |  Názory

Pravděpodobně ne. A víte proč? Protože je pes islámem považován za nečisté zvíře. Tady vám předkládám úryvky, které jsem pro vás stáhnul z netu z euRabia blogu cs :

Následující text obsahuje ukázky ze sunny a šaríe, které dokládají, že islám skutečně považuje psy za nečisté, a které úmyslně nebudu komentovat, protože hovoří samy za sebe.
Jedinou poznámku si zaslouží zdroje, které jsem použil. Jedná se o dvě sbírky, které podle muslimských autorit obsahují pouze autentické hadísy. Konkrétně sbírky imámů Buchariho a Muslima, dále sbírku hadísů od Abu Dawuda (která se společně s prvními dvěma řadí mezi šest velkých sbírek hadísů nejvíce ceněných sunnitskými muslimy, nicméně obsahuje i některé hadísy, o jejichž autenticitě se pochybuje), a konečně o sbírku právních textů Umdat al-Salik školy Šáfí, jedné ze čtyř velkých škol sunnitsko-islámské jurisprudence. Anglický překlad tohoto textu z roku 1991 byl certifikován univerzitou al-Azhar, nejprestižnější institucí sunnitské vzdělanosti, jako "v souladu s vírou a praxí ortodoxní muslimské společnosti".

Výzvy k zabíjení psů

Buchari, sv. 4, č. 540 Vyprávěl Abdulláh bin Umar: Alláhův posel nařídit, že mají být zabiti psi.

Abu Dawud, č. 2839 Abd Alláh bin Mughaffal zaznamenal, že Alláhův posel řekl, "Kdyby nebyli psi stvoření, nařídil bych, aby byli všichni zabiti; zabijte ale všechny, kteří jsou zcela černí".

Muslim, č. 3814 Ibn Mughaffal zaznamenal: Alláhův posel nařídil zabít psy a potom řekl, "jaký je s nimi problém, Medínští? Jakou obtíží jsou pro ně (obyvatele Medíny)?" Potom povolil držení psů na lov, na ochranu stád a obdělávané půdy.

Muslim, č. 55 Ibn Mughaffal zaznamenal: Alláhův posel nařídil zabít psy, a potom řekl: "Co s nimi?", t.j. s dalšími psy? a učinil ústupek držení psů na lov a na zabezpečení stád, a řekl: "Když pes olízne náčiní, sedmkrát ho omyjte a osmkrát ho otřete hlínou".

Muslim, č. 3813 Abu Zubajr slyšel Džabira Abdulláha říkat: Alláhův posel nám nařídil zabít psy a my jsme provedli jeho příkaz tak, že jsme zabili i psa, který se přitoulal s ženou z pouště. Pak Alláhův prorok jejich zabíjení zakázal. Řekl: Je vaší povinností zabíjet psy černé jako uhel, kteří mají kolem očí dvě skvrny, protože jsou to ďáblové".

Muslim, č. 5248 Maimuna zaznamenal, že jednoho rána Alláhův posel mlčel z žalu. Maimuna řekl, "Alláhův posle, vidím, že jsi dnes v jiné náladě". Alláhův posel řekl, "Gabriel (t.j. anděl Gabriel, od kterého Mohamed údajně dostával verše koránu - pozn. př.) mi slíbil, že se se mnou dnes v noci setká, nepřišel ale. Při Alláhovi, nikdy neporušil svůj slib". Pak zjistil, že pod jejich lůžkem bylo štěně. Pak nařídil jeho vytažení. Poté vzal do rukou vodu a rozstříkal jí na tom místě. Když přišel večer, Gabriel se s ním setkal a (Mohamed) mu řekl, "Slíbil jsi mi, že se se mnou setkáš předchozí noci". Ten řekl, "Ano, ale my nevstupujeme do domu, ve kterém je pes nebo obrázek". Příštího rána (Mohamed) přikázal zabíjet psy, dokud neoznámil, že psi držení kvůli sadům mají být také zabiti, ušetřil ale psy, kteří byli drženi na ochranu rozsáhlých polí a velkých zahrad.

Obchodování se psy

Buchari, sv. 3, č. 299 Vyprávěl Aun bin Abu Juhaifa: "Můj otec koupil otroka, který praktikoval přikládání baněk. Můj otec rozbil jeho náčiní pro praxi přikládání baněk. Zeptal jsem se otce, proč to udělal. Odpověděl, "Prorok zakázal přijímání peněz za psa nebo za krev, a také zakázal profesi tetování, nechat se tetovat a dávání nebo braní lichvy, a proklel malíře".

Buchari, sv. 3, č. 482 Vyprávěl Abu Masud al-Ansari: "Alláhův posel považoval za nelegální platbu za psa, vydělávání peněz prostitucí a poplatek vybíraný věštci".

Muslim, č. 3803 Abu Masud zaznamenal, že Alláhův posel zakázal účtování ceny za psy a vydělávání si prostitucí.

Ztráta odměny za dobré činy za vlastnictví psa

Buchari, sv. 3, č. 515 Vyprávěl Abu Hurajra: Kdokoliv chová psa, tomu se denně odečte jeden kirát odměny za jeho dobré skutky, pokud není pes používán k ochraně farmy nebo stáda. Abu Hurajra (v dalším vyprávění) řekl, že prorok řekl, "pokud není používán k ochraně ovcí nebo farmy, nebo k lovu". Vyprávěl Abu Hazim od Abu Hurajry: Prorok řekl, "Pes na ochranu dobytka nebo k lovu".

Muslim, č. 3815 Ibn Umar zaznamenal, že Alláhův posel řekl: "Ten, kdo chová psa z jiného důvodu, než k ochraně stáda nebo k lovu, ztrácí dva kiráty ze svých dobrých skutků".

Muslim, č. 2062 (jako vysvětlení toho, co znamená "kirát" zmiňovaný výše) Abu Hurajra zaznamenal, že Alláhův posel řekl: "Ten, kdo se účastní pohřbu až dokud není pronesena modlitba za mrtvého, získává jeden kirát odměny, a ten, kdo přijde a zůstane, dokud není mrtvý pohřben, získává dva kiráty odměny". Bylo řečeno, "Co jsou kiráty?" Řekl, "Jsou rovny dvěma obrovským horám". Další vypravěči dodali: "Ibn Umar se modlil a potom odešel (aniž by počkal na pohřbení mrtvého). Když ho dosáhlo vyprávění Abu Hurajry, řekl, "Přišel jsem o mnoho kirátů".

Pes anuluje modlitbu

Buchari, sv. 1, č. 490 Vyprávěla Aiša: Byly přede mnou zmíněny věci, které anulují modlitbu. Řekli, "Modlitba je anulována psem, opicí a ženou (pokud projdou před tím, kdo se modlí)". Řekla jsem, "Udělali jste z nás (t.j. z žen) psy. Viděla jsem proroka se modlit, zatímco jsem ležela v mé posteli mezi ním a kiblou (směr modlitby - pozn. př.). Když jsem něco potřebovala, vyklouzla jsem pryč, protože jsem mu nechtěla čelit".

Muslim, č. 1032 Abu Dharr zaznamenal: Alláhův posel řekl, "Když se kdokoliv z vás modlí a v případě, že před ním není věc velikosti zadku sedla, která ho zakrývá, jeho modlitba bude přerušena průchodem zadku, ženy a černého psa". Řekl jsem, "Abu Dharre, co odlišuje černého psa od rudého psa nebo od žlutého psa?" Řekl, "Synu mého bratra, zeptal jsem se Alláhova posla, a on řekl: Černý pes je ďábel".

Abu Dawud, č. 0704 Vyprávěl Abdulláh Ibn Abbas: Ikrahim zaznamenal od Ibn Abbase, "Myslím, že Alláhův posel řekl: Když se někdo z vás modlí bez zástěny, pes, zadek, prase, Žid nebo žena přeruší jeho modlitbu, pokud před ním projdou ve vzdálenosti, kterou by přehodil kamenem".

Psi zastavují anděly

Buchari, sv. 4, č. 448 Vyprávěl Abu Talha: Slyšel jsem, jak Alláhův posel říká, "Andělé nevstupují do domu, ve kterém je pes, nebo obrázek živé bytosti".

Buchari, sv. 7, č. 843 Vyprávěl Salimův otec: Gabriel jednou slíbil navštívit proroka, zdržel se ale, a proroka to rozrušilo. Nakonec vyšel ven a nalezl Gabriela a postěžoval si mu na svůj žal z jeho zdržení. Gabriel mu řekl, "Nevstupujeme do domu, ve kterém je obrázek nebo pes".

Muslim, č. 5276 Abu Hurajra zaznamenal, že Alláhův posel řekl: Andělé nedoprovázejí poutníky, kteří cestují se psem a zvonem.

Muslim, č. 5279 Abu Hurajra zaznamenal, že Alláhův posel řekl, "Zvon je Satanovým hudebním nástrojem".

Z výše zmíněné sbírky islámského práva Umdat al-Salik, kniha e (Očista), část e14 (Nečistota), odstavec e14.1

Nečistota znamená
...
(8) psi a prasata, nebo jejich potomci

O očistě, odstavec e14.7

Něco, co se znečistí kontaktem s něčím ze psa nebo prasete se nestane čistým, pokud to nebude sedmkrát omyto, přičemž jednou z toho (doporučuje se, aby nešlo o poslední omytí) to musí být očištěno zemí smíšenou s vodou, a musí být očištěna všechna postižená místa. Zemi nelze to nahradit ničím jiným, jako mýdlem.

K obchodování se psy se vyjadřuje kapitola k (Obchod), odstavec k2.2: Je neplatné směnit něco, co je nečisté samo o sobě, jako psa ...

Doplněk od mne: fotografie mladého muslimského páru na procházce... dítě ano, pes ne...