Září 2009

Sociální demokracie ve volbách prohrála

30. září 2009 v 0:29 | Kreperat |  Novinky

Prohrála sice, ale bohužel jen v Německu ( tam se jmenuje SPD), nikoli však v Čechách a na Moravě. Vidíte jak jsem k Moravákům vstřícný, nezapomínám na ně...
SPD ztratila ve volbách tolik hlasů jak nikdy ne. Nejhorší volební výsledek od války a jen v Dortmundu, například, dobrá polovina bývalých jejich voličů se k nim obrátila zády.
Proč to tu píšu? No kéž by tak bylo i v Čechách a lidé by Paroubka konečně prokoukli, že mu nejde o blaho národa, nýbrž jen o to jak se dostat k moci.


Na titulní stránce ve včereších novinách byla tahle velká fotografie. 83 letý Rudi Grützner, 64 let člen SPD a bývalý jich pokladník v Dortmundu je hluboce nešťastný jak jako strana skončila a celou noc nemohl usnout. K ránu se rozhodl, že stranu taky opustí a přejde prý k "linke". což jsou v Německu komunisti.

A tak mi napadá, že až Paroubek ve volbách prohraje, dej Bože ať ano, mohl by taky k ním přejít, když je tak miluje, co říkáte? A hned raději přímo do Ruska, ať se ho konečně zbavíme. Vždyť už si to tam s Putinem vlastně vyjednal...

Modlitebny v německých školách?

29. září 2009 v 19:37 | Kreperat |  Názory

Šestnáctiletý muslimský student si chce od své školy soudně vymoci místnost k modlení během školní doby. Kdyby soud vyhrál, byl by to precedenc a všechny ostatní školy by musely po celém Německu zřídit muslimské modlitebny.


Aby to tu nebylo tak prázdné, fotka ze včerejška.Co člověk všechno nevidí když projde městem

29. září 2009 v 1:26 | Kreperat |  DOKU-FOTO


přiběhl ke mně a já pro něho nic neměl, tak posnídal co sám našelrozostřená muslimská rodinkaJežíš Kristus je skutečný Bůhnestyda ve výkladní skříni
Včera tu zpíval malej Míša Jackson

28. září 2009 v 0:35 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Hudební škola tu měla na ulici konzert a tak i ten Jackson se tu objevil. Ta druhá je rozostřená, protože mi tam vběhl ten kluk, ale musel jsem ji sem rozhodně dát :DVčera kdekdo nesl slunečnici

27. září 2009 v 15:20 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Bylo jich plný trh, ale tam je nikdo nekupoval. Strana zelených trhovce včera citelně poškodila, udělala jim škrt přes rozpočet, protože kvůli dnešním volbám jich stovky rozdala.
Nejvíc jsem jich viděl u Turkyní a tak jsem uvažoval proč asi. Vlastně jednoduché vysvětlení, dokonce hned dvě: Když se něco zadarmo rozdává, jsou tam hlavně jen Turci. A za druhé, a asi ještě víc pravděpodobné, nikdy jsem neviděl Turka, že by své ženě koupil květinu, natož aby ji nesl. Ten kluk je výjimkou, protože je ještě nedospělý a nedostal ještě muslimský rozum. Zase mne bude někdo považovat za rasistu, ale je to prostě tak. No kam jsem se zase až od těch krásných slunečnic dostal... A co vy? Dostáváte od milých květiny?
Není roztomilej?

27. září 2009 v 13:27 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Řekl bych že je ještě mladej, protože takhle soustředěně se dívají i malé děti. Myslím, že pozornost je pro každého člověka dost důležitá, ale bohužel hodně lidí se ve spěchu neumí na chvíli zastavit a pro samý stres jsou nepozorní. Jejich škoda.
S tím spěchem je to vůbec tak. Při samém spěchu zakopnou, abych tu použil přirovnání, zlomí si nohu a pak najednou mají času dost.Neřestná ulička

26. září 2009 v 23:01 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Včera mne napadlo, když jsem procházel severním městem, že bych se mohl podívat i tam. Bylo mi už osmnáct, takže žádný problém. Ty holky tam sedí v křeslech polosvlečené ve výlohách jako zboží kdekoli ve městě a mají taky co ukazovat. Nakonec nic špatného na tom ani není, protože pracují jako každý z nás a musí ukázat aspoň to málo za co je zákazník ochoten zaplatit. Převažují tam černošky, pár Rusek a většinou už přestárlé Němky. Jsou vlastně všechny poctivý holky, protože pravidelně chodí na zdravotní vyšetření a platí daně, protože v Německu je prostituce legální.
Život mne naučil se ani nad nimi nepovyšovat. S několika jsem i promluvil, když na mne volaly ať k nim přistoupím blíž, ale musel jsem je bohužel pokaždé zklamat. Nezlobily se."Snad jindy," řekly. A fotografii z dálky mi nakonec svolily. Tady je:Z venku je ulička ohrazena kovovým plotem............................. Uvnitř, vlevo ta černoška a dál zákazníci.

Pro alkoholiky lepší prostor!

26. září 2009 v 9:04 | Kreperat |  Názory

Výstřižek z včerejších novin:

Obyvatelé severního města Dortmundu si neustále stěžují, že ulice a parky jsou plné opilců a že by se s tím mělo něco něco dělat. A přitom by se to mohlo vyřešit snadno a všichni, hlavně ti opilci, by se tu měli jako v ráji.

V městě Kiel radní přišli na nápad, sice trochu kontraversní, že by jim měl být poskytnut lepší prostor a tak jim pronajali Club, kde by si mohli přinést své nápoje a tam se bezplatně v pohodě, v suchu, v kamarádské společnosti, ožrat.

V Dortmundu to zatím berou dost skepticky. Jednak to stojí peníze daňových poplatníků, pak je to vlastně podpora alkoholového konzumu a navíc, podle průzkumu u těchto lidí, pivo a další alkohol jim prý na čerstvém vzduchu víc chutná.

Co tomu říkáte? Mělo by se něco takového zřídit i ve městě u vás?

PROTESTANTI, KDO BY TO DO NICH ŘEKL...

25. září 2009 v 21:57 | Kreperat |  Názory

Nevěřil jsem svým očím! Bylo dnes krátce před šestou odpoledne a ke kostelu se tu postupně začal sjíždět nějaký cyklistický oddíl. Bylo jich stále víc a víc až nakonec slezli z kol a zaparkovali je kolem celého kostela. Jdu blíž a na dveřích stálo 18:00 VEČERNÍ MODLITBY. Přesně tak, vešli dovnitř, všichni byli protestanti a sjeli se na kolech, podotýkám všichni na kolech, k modlitbám. Nejsou ti protestanti nejuvědomělejší věřící? Tady máte důkaz.


Dojedl jsem řízek s brambory a se zelím

25. září 2009 v 9:42 | Kreperat |  Kuchař pro ženy

Dojedl jsem smažený řízek s brambory na loupačku a se zelím, nic moc, byl připálený. A v tom jsem se probudil. Je možné aby se vegatariánovi zdál takový sen? Asi ano. Zdál se mi právě dnes ráno. Dost nechutné probuzení...

Mužská prostituce v Dortmundu

25. září 2009 v 0:30 | Kreperat |  Názory

Měl jsem tu článek o té módě muslimských šátků a při té příležitosti jsem se i zmínil o rozsáhlé severní části města, která se v několika letech změnila v ghetto hlavně Turků, ale i Rusů a dalších migrantů. V sobotu tam byla až ranních nedělních hodin razzie a jak psaly noviny, kdo nevylezl na strom a nezachránil se, padl policii do sítě. Ovšem včera jsem se tam byl podívat a je tam vše při starém. Včera shodou okolností také vyšel článek o mužské prostituci právě tam, tak vám ho předkládám i s překladem.


Je jim průměrně 21 let, vydělají za své služby sotva 5 eur a mají celkem 90.000 kontaktů za rok. Dortmund je pro ně nevyhledávanější město v Německu.

Je jich tu kolem 250, 60% jsou mužští prostituti a všichni jsou migranti. Většina jich pochází z Rumunska a Bulharska, jsou analfabeti a o Aids nemají ani ponětí.

Jsou bez prostředků, mafiány dovezení, spí většinou po parcích nebo po dvaceti na matracích v laciných bytech právě v severní části Dortmundu.

Jejich kontakty se zákazníky probíhají buď v blízkosti nádraží, nebo v ulicích a na náměstích tam. Také na záchodcích hospod.
Jak už jsem napsal, byl jsem se tam včera podívat abych udělal případně několik fotek, i když jejich největší obchody se tam odehrávají v nočních hodinách. Ale to ode mne nechtějte. I když jsem otrlý fotograf, přesto jsem se je odvážil fotografovat jen z dálky. Tak odvážný zase nejsem, abych případně skončil v nemocnici. Tady jsou tedy jen dvě fotografie. První je v parku s mužskými, druhá na malém náměstíčku převážně s ženskými prostitutkami. Je zároveň nutné dodat, že se nejedná jen o prostituci, ale i o drogy a jiné zločiny.
D.Chopra pomáhal s texty M.Jacksonovi

24. září 2009 v 23:31 | Kreperat |  Novinky

Možná jméno doktora a spirituálního učitele D.Chopra vám je povědomé, protože jste jeho knihy asi viděli v knihkupectví, ale co asi nevíte je to, že spolupracoval na textech Michaela Jacksona. Taky ho zaučoval v meditaci a byli dlouholetí přátelé.

Dva dni před smrtí mu Michael poslal ještě hudební demo k písni o ochraně životního prostředí a prosil ho o pomoc při úpravě textu, což už několikrát předtím tak D.Chopra pro něj udělal.

Když pak Michaelovi volal zpátky, bylo už telefonní číslo změněno, což se tak dělo častěji, aby se vyhnul dotěrným novinářům.

V textu dál Chopra uvádí, že Michael byl opravdu až příliš úzkostlivý o své zdraví a proto i bral tak často léky, před nimiž ho stále sice varoval, ale bez úspěchu.

To celé vyprávění má být obsažena v knize D.Chopry, jen nevím zda vyjde v češtině.


Jak u hasičů hořelo

24. září 2009 v 21:04 | Kreperat |  DOKU-FOTO

Jako malej kluk jsem byl taky u hasičů, protože jsem je zbožňoval. Učili nás jak máme spojovat hadice k ohni a podobné věci a když jsme teorii zvládli vyjeli jsme k řece na cvičení. Tak to bylo jednodušší protože brali vodu právě z řeky. Všechno probíhalo normálně až do chvíle když jeden kluk tu hadici plnou vody pustil, ta začala lítat jako čert a zlilo nás to od hlavy k patě všechny včetně hasičů. Prostě nezapomenutelný okamžik. Minulý týden jsem šel kolem požární zbrojnice a ejhle, kouř z okna. Hoří, nebo požární cvičení? Vyberte si.


Všechno dobře dopadlo. Hasiči zachránili svého hasiče dobrovolníka a odešel po svých.:DV Austrálii bylo všechno červené

24. září 2009 v 20:42 | Kreperat |  ART-FOTO

Jistě víte že v Austrálii bylo včera po písečné bouři všechno oranžové a tak mi napadlo jak by to vypadalo tady v Dortmundu. Právě jsem parkoval u kostela kde zdi byly z kamenných kvádrů a tak mi ještě navíc napadlo jak by vypadalo právě z těch kamenů moje auto. No hrál jsem se a tady ty fotky máte.


Jak je to se šátky...

23. září 2009 v 21:00 | Kreperat |  Názory

Nedávno jsem tu napsal, že mi už tady v Dortmundu lezou šátky na nervy. Bylo tu pár komentářů a tak mi dnes napadlo, že bych se o nich měl rozepsat víc. Nejsou to ledajaké šátky, nýbrž muslimské a den ze dne je jich tu vidět stále víc. Mít na hlavě šátek se stalo mezi tureckými holkami módou. Va Francii, například, podle statistik, už 70% žen a holek nosí šátky. Uvažoval jsem proč a ptal jsem se jich taky, ale často jsem dostal jen vyhýbavou odpověď. Závěr je ten, že nejčastěji je to proto, že je jinak z domova rodiče nepustí, ale má to ještě jinou příčinu, aspoň tak si to myslím já. Holka v šátku, jak to tak vypadá, je pro turecké kluky víc přitažlivá, protože je "turecká" a pravděpodobně i panna.
Některé holky, můžete se tu hned na mých fotografiích přesvědčit, vypadají v tom šátku skutečně dobře. Ale čeho je moc, známá pravda, toho je příliš. Turecká "menšina" je tu ve městě natolik zastoupená, že nebude trvat dlouho a v menšině budou Němci. A je to znát už i dnes. Právě těmi šátky je to už vidět a těmi to i začíná. Vyjdu na ulici a co vidím: jen šátky, šátky a šátky...


Dvě strany jedné mince...

23. září 2009 v 0:40 | Kreperat |  Názory

Včera v Dortmundu, současně, v pět hodin odpoledne:Tady se připravovalo pódium pro předvolební projev předsedy sociálních demokratů s heslem: NAŠE ZEMĚ DOKÁŽE VÍC...


a tady o pár metrů dál v ten samý čas hraje na harmoniku a prakticky žebrá tento muž.U nás zase hořelo...

22. září 2009 v 22:34 | Kreperat

U nás v domě naštěstí nehořelo, ale v Dortmundu v přístavu, velké sklady. Asi se vy zeměpisu znalí divíte proč je v Dortmundu přístav, když město neleží u moře. V Německu jsou takřka všechny řeky spojeny vodními kanály, takže je možná levná dopravní cesta po vodě.
Ty fotografie jsou s těmi z minulýho týdne, kdy byl takly oheň, takřka identické. Ale za to já nemohu. Ten kouř si prostě dělá co chce. Taky je trochu košér fotit cizí neštěstí. Ale to bych zase nebyl já. Ten černý kouř má něco do sebe. Shodou okolností jsem před několika dny taky viděl cvičení hasičů, když jsem šel kolem. Taky mám fotografie, které jednou sem dám. Trochu jsem si i zavzpomínal, protože jako malý kluk jsem u hasičů byl. Není to nějaká moc velká náhoda, že vidím všude kouř a oheň? Ale já nic vážně nezapálil. Věřte mi. Já to nebyl...
A co vy? Máte nějaké zkušenosrti nebo zážitky s ohněm?Malé děti se rády opičí

22. září 2009 v 4:49 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Malé děti se rády opičí. Nevím jestli se ta malá opičila, nebo to byla náhoda. ale bylo mi to dost vtipný. Jsem pohotovej ve zmáčknutí spoušti, ne? Jako malej jsem se taky rád opičil a lezl jsem tím lidem na nervy. Co vy? Dneska se tomu nedivím. Lezlo by mi to na nervy taky.
Taky často vidím na ulici, že malé děti rády dělají všechno po starších sourozencích. Když se třeba starší holka zatočí kolem kandelábru, malá hned běží a udělá to taky. Taková škola. Malý důkaz že jsme asi z té opice vyšli. Co říkáte? Víte vůbec co je to kandelábr?

Malý dodatek: Lezou mi na nervy taky ty šátky na holkách, na ženskejch, vidím je všude, i doma když zavřu oči, i ve snech. Jsem z toho nemocnej. Za druhý jak se vám líbí ta zelená dole a kdo znáte Preislera? Za třetí, pište vy lenoši víc komentáře. Dal jsem vám moře otázek, tak se do nich pusťte. Zítra pro všechny hezký den...
Zelený močál

21. září 2009 v 20:55 | Kreperat |  DOKU-FOTO


Někdy svítí slunce v takém úhlu, že je tu všechno zelené, zejména hladina močálu. Ten odstín zelené vidíme často na secesních obrazech, například Preislera... znáte ho?Holky z muslimských rodin

20. září 2009 v 20:58 | Kreperat |  Názory


Holky z tureckých muslimských rodin to nemají v Německu jednoduché. Prakticky žijí v rozděleném světě. Přes den ve školách s německými kamarády a kamarádkami v Německu bez dozoru rodičů, doma v Turecku, kde je všechno turecké, kde jediné slovo než turecké neuslyší. Televize vysílá přes satelit turecky, čtou se turecké noviny, dokonce nábytek je turecký, i šaty a vešteré oblečení se kupuje v Turecku, vaří se turecká jídla a k tomu všemu ještě u konzervativních rodičů přísná muslimská víra, několikrát denně modlení a půst v období ramadánu.
Možná mi řeknete, že jsou na to zvyklé, že jsou tak vychované, některé z nich určitě ano, ale mnohé ne a nemají jedinou možnost se z toho kolotoče vymanit. A pak je tu ještě jedna věc, mnohem vážnější. Hodně těch holek je už v dětství rodiči zasnoubené s kluky ze spřátelených rodin. Myslíte že je snad jednoduché říct v dospělosti "ne"? Ani náhodnou. Jsou na rodičích ve všem závislé a nakonec se jich velká většina nátlaku podvolí. Ten muž ji pak udělá dítě, jedno, dvě, často několik a ta holka si i na to manželství zvykne. Znám takové případy osobně.
Která neposlechne a chce žít po svém často i smrtí na to doplatí. Teď nedávno tu byl soud s bratrem jedné holky, kterou na ulici zabil několika bodnými ranami na přání otce. Nakonec to tak dokonce vypadá, že soud ho osvobodí. Obhajoba si totiž vymyslela, že zabil sestru pod výhrůžkami strýce, který mu řekl, že jestli neudělá, že i jeho zabije. A kde je ten strýc? Zmizel z Německa... Tak to je tedy s tureckýma holkama v Německu. Buďte rády, i když vás zlobí rodiče, že žijete v Čechách, na Moravě a na Slovensku... abych na nikoho nezapomněl.