Květen 2010

Podrazná konkurence

31. května 2010 v 20:17 | pavel |  DOKU-FOTO


...


Tahle když ji nic nedáte, tak vás za zády prokleje. 


Místní žebráky dobře znám, protože se u nich občas zastavím a zeptám se jak jim jdou obchody. Ovšem přišly i na ně špatné časy. Ani jich se krize nevyhnula. A navíc mají čím dál větší konkurenci od profesionálních žebráků z Rumunska, Bulharska a Slovenska, kteří sem přijíždějí vždy na pár týdnů žebrat. Jsou to od nich hotové nájezdy. Je to dost vůči místním nefér, protože žebrají jako profici, jak už jsem uvedl a taky mnohem dotěrněji. Jeden čas je policie sice legitimovala a vykazovala z města, ale pak to nakonec vzdala, protože jednoho vyhnala a druhý den tam byli už dva. Nevím jak vy se na to díváte, ale já si myslím, že místním žebrákům, kteří jsou tady navíc docela milí a nekradou by se mělo mělo město víc věnovat a ty přespolní razantněji kontrolovat. Mám pravdu? Malý bubeník

31. května 2010 v 9:11 | pavel |  DOKU-FOTO


.

DAVY

30. května 2010 v 21:21 | pavel |  DOKU-FOTO


.


Normální dortmunské sobotní odpoledne.


Podobnost čistě náhodná

30. května 2010 v 18:17 | pavel |  DOKU-FOTO.

.


Ta spodní fotografie je z blogu Veroniky, zimou rozpraskaná packa jejího Maxíka. A kdo se chce podívat k ní na další krásné fotky, má tady odkaz: 
Proč se trochu neprospat a ještě si něco nevydělat?

30. května 2010 v 10:59 | pavel |  DOKU-FOTO


.....


Boty si dal  pod hlavu.Pyrrhovo vítězství Paroubka

29. května 2010 v 22:06 | pavel |  Co dal den


.


Tváří se jakoby mu ubližoval celý svět, ale aspoň má útěchu od své mladé ženy.

"Prohráli jsme jako strana, ale co je nejdůležitější, prohrály zájmy obyčejných lidí. Nicméně tak to v demokracii bývá, že si lidé vybrali směr, kterým má republika jít. Osobně to respektuji. Pro mě osobně z toho vyplývá závěr odejít z funkce předsedy ČSSD," prohlásil Paroubek.

Jen trochu nechápu proč ztotožňuje svoji prohru a pád s prohrou obyčejného člověka.

Nad volební urnou, krátce po začátku voleb, řekl dnes již bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek větu, která ho stála funkci a jeho stranu stovky milionů a budoucnost. Ta věta zněla: "Očekávám velké vítězství."
Pýcha předchází pád, jak se říká. Teď by tu svoji vychloubačnou větu určitě rád všude vymazal.
Dobrá parta vítězů.
Ptáte se proč ještě tolik fotek? Nemohu se jich nasytit, i když nejsou moje. 
No a ještě jednu s jazýčkem, pro pobavení, naposled.


Před kostelem žebrat zakázáno!

29. května 2010 v 9:30 | pavel |  Názory


..

Tam někdo vymazal "v" ... verboten -zakázáno. 

.


Nežebrám, opaluji se, tvrdila.

Každopádně, myslím si, je to od toho kněze kostela nelidský a bezohledný zákaz, který porušuje i historické tradice. Před kostelem se od nepaměti žebralo, protože to bylo místo, kde dostal potřebný člověk pomoc a věřící si tak tou almužnou vymazali aspoň část svých hříchů. Nemám pravdu? Není snad kostel poslední útočiště v životě, když je člověk na dně? Řekněte...

Nezapomeňte i sem dát komentář:
Tak mi napadá, co kdybychom si tu udělali takový malý předběžný výsledek voleb

28. května 2010 v 21:24 | pavel |  Co dal den

Začnu sám... já bych volil, kdybych byl v Čechách, Top, protože Schwarzenberg je mi ze všech nejmilejší. A teď byste mohli napsat vy, kteří sem chodíte, koho jste volili pokud je vám nad 18 a když ne, koho vaši rodiče a pak to tady prostě sečteme. Co říkáte?.


Fotka z mé zahrady, abyste byli hezky po těch volbách naladěni. Milenci nad městem

28. května 2010 v 15:00 | pavel |  DOKU-FOTO


,

Není nad drogu která je navíc zdravá

28. května 2010 v 1:39 | pavel |  Co dal den

Plno lidí napsalo, že droga může být cokoli, třeba počítač, i když nevím jak bych ho rozporcoval. Každopádně jsem objevil drogu, která je sice zdravá, ale návyková. Nevěříte? Věřím vám že mi nevěříte, protože já tomu taky nevěřil, dokud jsem nekoupil jogurt pur. 

Ten jogurt jsem koupil někdy před rokem, 3,5 % tuku, protože jsem na něj dostal chuť. Ale to je docela běžné. Člověk obvykle koupí jen to, co mu chutná, ne? Je to normální. Nenormální však bylo to, že mi na něj doma najednou ta chuť přešla. Byl takovej kyselej. Co teď? Prohledal jsem celej špajz a nic jsem tam nenašel, protože syn, takovej náš budulínek, všechno sežral.

Už jsem se chystal to všechno vzdát, ale nakonec jsem přeci něco objevil: Včelí med. Co takhle do jogurtu ten med vmíchat. Nesrazí se? Zkusit bych to mohl, řekl jsem a hned jsem to udělal. První lžička, řeknu to upřímně, mi zrovna moc nechutnala. Ta druhá už byla o poznání chutnější, ale pořád to nebylo ono. No nakonec mi to bylo líto vyhodit, tak jsem to celé snědl i tak.

Na druhý den v obchodě, když jsem stál zase před tím regálem s jogurtem... to si už sami asi domyslíte. Dostal jsem na ten jogurt zase strašnou chuť. Ale s medem. No a od té doby bez jogurtu s medem prostě nemohu žít. Jak nemám jogurt s medem zabíjel bych. Jsem na lidi taky bez jogurtu s medem nepříjemnej. Taky, to je asi to nejhorší, bez jogurtu s medem neusnu. Kolikrát, když se v noci vzbudím, nejdu na záchod nebo se napít vody, jak jsem byl zvyklej, ale do ledničky kde vím, že na mne čeká jogurt s medem. Kdyby tam nebyl, snad se z toho... Taky moje žena už ví, že není se mnou žádná sranda, když nemám jogurt s medem. Jen jednou nesehnala jogurt pur, byly všude vyprodané, jen ty s příchutí, a to si nepřejte vědět, jak to u nás ten večer dopadlo. Od té doby i jogurt s medem skoro denně večeříme. A víte proč? Protože sama moje žena tomu jogurtu s medem nakonec podlehla. Hotová feťačka z ní je. Někdy se taky, když se rozjedeme, namažeme jogurtem s medem... a pak se až do rána...

A ponaučení?  Nemějte doma prázdnej špajz ani chladničku! 

.


Kdybych neměl na jogurt s medem, taky bych si to šel na ulici i vyžebrat!

Druhého dne se klaněla i královna

27. května 2010 v 21:32 | pavel |  DOKU-FOTO


...

Tihle je jen provokovali. Ve skupině si každý víc na jednoho člověka dovolí, než když je sám.

Nakonec je poslal do prdele. 


Když jsme se pokochali slimáky, tak si dáme i žížalu

27. května 2010 v 9:22 | pavel |  DOKU-FOTO


..


Je už pár dní po svatodušních svátcích, ale ta svatodušní růže, alias pivoňka, stále nekvete.

Nakonec i to poupě je docela roztomilé.Láska mezi slimáky?

27. května 2010 v 0:22 | pavel |  DOKU-FOTO


..

Vypadá to tak. Nevím sice kdo je samec a kdo samička, ale jeden z nich dorážel a ten druhý se rychle zakuklil. Buď dělal drahoty, nebo dal košem. Táta mne plácá po prdeli

26. května 2010 v 21:48 | pavel |  Co dal den

Dneska jsem na ulici zahlédl jak táta plácnul dceru po zadku, jen poskočila. A za pár minut, taková shoda okolností, jinej táta oplácal taky svoji dceru. Té bylo jen kolem šesti let a nebyl to výprask.

A tak jsem si vzpomněl, že jsem šel onehdy za dvěma holkama a zaslechl jak jedna k té druhé prohodila:
"Táta mne plácá po prdeli..."
Ta druhá nato: "A to si necháš libit?"  
"To víš že ne." Taky jsem mu to řekla. "Plácej po prdeli mámu a mne už vynech..."


.

Aby to nebylo tak prázdné, tak fotka z ulice... prostě holky.Zpráva o stavu balónků

26. května 2010 v 19:00 | pavel |  DOKU-FOTO

Jak jsem předpokládal, akce s balonky nedopadla zrovna dobře. Velkou část jich odnesl vítr na stromy, kde zkolabovaly o větve a co neodnesl vítr, těm pomohl neznámý pachatel. Odstřihl je, protože to prostě svádí. Už to i tady na blogu někdo napsal. Pár se jich sice povedlo zachránit, ale ty jsou zatím uloženy a čeká se na lepší počasí.  Tady je ještě k tomu předešlému článku, kdo ho neviděl, odkaz: http://kreperat.blog.cz/1005/balonky-nad-mestem
  
.

Jinak hezké jsou, proti tomu není co dodat. Ale ta legrace laciná zrovna nebyla. Možná by vás tedy mohlo zajímat kolik jich bylo a co stály. Bylo jich 311, jsou naplněné heliem a mají průměr 4 metry. Byly vypuštěny do výšky 80 metrů a 180 lidí se dobrovolně o ně staralo. Původně měly viset i celou noc, ale protože, jak už jsem napsal, je někdo zlomyslně odstřihoval, budou viset jen do dvaceti hodin. Na závěr to nejlepší, kolik to stálo: 60 000 eur. 


.

Kdyby ty peníze dali do školek a jeslí a pomalovali těmi balonky zeď, jak jsem ji nedávno vyfotil, udělali by myslím líp. Určitě si to taky myslíte.  Nebo ne? 

Živá socha

26. května 2010 v 9:13 | pavel |  DOKU-FOTO


..

Je zajímavé pozorovat malé děti jak na živou sochu reagují. Mají z ní nejdřív trochu strach a pak jim nejde do hlavy, proč za pár centů najednou obživne. 
Ten muž se tu občas objeví až z Polska, německy moc neumí, ale asi se mu to vyplatí. Lidé, a nejen malé děti, mu do toho kbelíku rádi něco hodí, protože se jim vždycky ukloní. Dokonce i Turci, kteří jsou jinak na peníze dost opatrní. Zdá se, že za úklonu je ochoten zaplatit asi každý.


Chrpa v celé své kráse

25. května 2010 v 21:22 | pavel |  DOKU-FOTO


.
.


Není krásná? Tak za jediný den rozkvetly ty chrpy do krásy. Tady máte odkaz jak v pondělí ještě vypadaly: Balonky nad městem

25. května 2010 v 2:25 | pavel |  DOKU-FOTO

.
To se tak často nevidí, že by nad městem stály balónky. A jsou pěkně velké. Taky se už nedivím, že všechna letadla včera změnila směr. Ti piloti se nejspíš chtějí jimi pokochat spolu s naším městem. 

Tohle si vymyslili sociální demokraté, SPD. Vládnou tu od nepaměti řadu let.

Takže o co vlastně jde: Bochum je bývalé hornické město a tak se tihle radní rozhodli nad každou zrušenou šachtou vypustit na šňůře balónek. Těch je tu několik desítek a jsou pěkně velké. A že je město zadlužené? Nevadí. Máme aspoň ten balónek.

Budou tu nad městem vlát do konce května a u každého je po 24 hodin dobrovolná stráž.  Ptáte se proč? Aby některý zlomyslník jim  neustřihl ten provaz, ne?

Co k tomu ještě dodat? Asi jen to, že kdo tohle vymyslel, byl prostě génius.

Tak se teď dívejte se mnou....

Nejdřív jsem jeden balónek zahlédl ze svého balkónu.

.

Pro ty, kdo mají špatný zrak, jsem to zvětšil. A protože mi to bylo podezřelé, kde asi je, sedl jsem dole do auta. 

.

Tady jsem k němu přijel a nestačil se divit, jak je velkej.

.

Tady je pro vás taky zvětšenej.

.

A ještě víc jsem se divil, to je to překvapení, že vlaje přímo nad mojí zahradou.

.

Taky je detail. A přímo pod mojí zahradou, bnebudete mi to věřit, je právě ta jedna šachta, ten důl.

.

A jako poslední, z mé zahrady výhled na Opel. Taky tam visí jeden. 

Takže Zdař Bůh, jdu na kutě a snad se mi o nich nebude zdát... ahoj!


Nevím proč, ale všechna letadla asi změnila trasu...

24. května 2010 v 22:44 | pavel |  DOKU-FOTO

Všechno mi právě lítá nad hlavou a je tu hroznej kravál.

Ovšem Bochum, kde bydlím, prožívá poslední dobou něco, co by se dalo definovat jako otevřené dny v blázinci.


.


Na náměstí se tančí řetězák... 


.


a dokonce i tenhle chlap se k nim přidal.

A zítra? Sami uvidíte. Nad celý městem budou viset balónky. Tak dobrou noc a zase se tu ukažte...


Na zahrádce mojí milované...

24. května 2010 v 17:01 | pavel |  DOKU-FOTO

...všechno roste jak z vody, ale i plevel, bohužel.


..


Ale naštěstí i tohle mi včera rozkvetlo, i když ne tolik. Je mi to nějak povědomé, ale nemohu na to přijít. Víte to vy?
Mám tam i hodně keřů svatodušních růžích, ale zatím se klubou jen malá poupata, protože ta zima spolu s dešti je zdržela. A to jsou dnes svatodušní svátky. Ta růže, kdo to z vás neví, se právě jmenuje svatodušní, v Německu Pfingstrose, protože právě v tyhle dny jinak rozkvete. Ale možná že ji znáte pod názvem pivoňka.
Němci ty svatodušní svátky ostatně světí a máme i dnes volný den. Takže jdu na zahradu znovu a třeba mne překvapí aspoň jeden květ. Ahoj všem a hezký den...