Listopad 2010

Z Kutné Hory do Poděbrad

30. listopadu 2010 v 1:53 | pavel |  Co dal den

Ta cesta z Kutné Hory do Poděbrad byla úmorná. Nevím co mne to napadlo, ale umínil jsem si to celé dojít pěšky. Kdo nezná tu trasu, je to dobrejch třicet kilometrů a navíc člověk nenajde nic, čím by se v té nudné krajině potěšil. Jeden můj kamarád mi sice slíbil, že půjde se mnou, ale ještě jsme ani nedošli do Kolína a vzdal to. Potom jsem i já raději sešel se silnice a vzal to cestou necestou přes pole, louky a lesy. A nakonec jsem do těch Poděbrad stejně nedošel, protože jsem se probudil.

Ale proč vám to tady říkám? Tyhle cesty do Poděbrad jsem za život už mnohokrát absolvoval, i když to dokonce bylo až z Hradce Králové, což je kilometrově dvojnásobek.  No naštěstí to byl vždycky jen sen. Ale stejnej a autentickej. Proč asi? Že bych tak chodil i v minulém životě? 

No dobrá. Je to pravdivý článek k tématu týdne Deja vu, protože ten sen se mi opravdu zdál nedávno, ale pro moji vrozenou lenost jsem ho nestihl napsat a včas ho sem dát.


.V Poděbradech jsem nedávno přeci jen byl a kdo sem chodí pravidelně, dobře ví, kdo mne tam doprovázel.

Vím, Klárka je mázlá. Ale nebylo by škoda ji zahodit? :D


Když je nebe modré...

29. listopadu 2010 v 18:00 | pavel |  DOKU-FOTO.


.


.


.


.


.


.


Je mi hrozná zima a tak raději ještě zůstaneme u té letní Prahy

28. listopadu 2010 v 0:23 | pavel |  DOKU-FOTO

Dneska jsem opět do kostí vymrzl a ty fotografie z letošního srpna, které jsem na počítači "nově" objevil se vám možná i tentokrát zalíbí.  Prahy jako takové tu sice moc nebude, ale snad mne už znáte... moc rád fotím lidi, jen sebe ne. :D


.


.


.


.


A nakonec bonbonek... Malé zátiší z Václaváku. Praha tentokrát romanticky...

27. listopadu 2010 v 0:14 | pavel |  ART-FOTO

Našel jsem v počítači pár pozdně letních fotek, které jsem sám ještě ani pořádně neviděl. Takže jsem si řekl, když je teď zima a sychravo, že bych vás mohl aspoň jimi zahřát a potěšit. Tak tady jsou. 


.


.


.


.


Prahu si člověk prostě neokouká...


Dneska jsem vypil s přítelkyní láhev červeného vína, vlastně dvě a je mi docela dobře

26. listopadu 2010 v 0:53 | pavel |  Co dal den


to jsme spolu včera fotili, nic moc, ale aspoň něco...


.

Vánoční strom mají nějak nahnutej, ale aspoň stojí  jen před radnicí...

.

Můj kostel. Ptáte se proč? Svatýho Pavla...

.

Kouzelník... a kdyby dokázal vykouzlit prachy, nemusel by tu mrznout...

.


Je tu plno policajtů kvůli těm islámským atentátníkům, ten dostal chuť na buřta...

A nebudete mi věřit jak dlouho jsem psal komentáře k fotkám, pořád se mi tam motaly jiná písmena. :D  Ahoj. 

Neřvat na sebe

25. listopadu 2010 v 1:47 | pavel |  Názory

Neřvat vzájemně na sebe je v Číně prý neslušné. A docela tomu i rozumím, že to tak je. Že to Číňané tak berou. Vždyť malé děti taky na sebe řvou jak paviáni a přesto to spolu myslí dobře. Čím víc řveš, jsi lepší kámoš, ne? A nikdo tě, i kdyby chtěl, nepřeslechne. Asi naopak je to trochu jiné v našich rodinách. Tam se řve pořád. Tedy skoro v každé rodině. Přiznejme se. Na nás děti řve buď máma, nebo táta. A asi nejvíc, v hádkách, na sebe řvou naši rodiče. Ale nakonec proč ne? Je to v rodině. A tam se přece máme rádi, i když si někdy zařveme. 

Takže jak je to s tím křikem v českých a moravských zemích? Jsme aristokraté nebo plebejci? Jsme slušní nebo neslušní? Nedávno jsem četl, že je to v genech, takže se máme aspoň na co vymluvit.

A co vy? Povězte. Zařvete si?


.


Bohunka mluví tiše a neřve. Takže nevím jestli je slušná. Co myslíte? :D


Dozvuky podzimu

24. listopadu 2010 v 19:00 | pavel |  ART-FOTO


.


.


.

Velká manipulantka

23. listopadu 2010 v 23:55 | pavel |  Názory

Někteří jste tu napsali, že lidé kteří vstupují do sekty konečně našli pevný bod, sounáležitost s lidmi podobného ražení a jistotu a nemělo by se jim ani bránit, když se v takové nové rodině cítí šťastni. K tomu jen mohu dodat, že s tím jen souhlasím. Nikomu by se v cestě za štěstím nemělo bránit a ani já nemám v úmyslu se mé ženě stavět do cesty. Nakonec i já získám svobodu a mohu konečně po letech si zařídit život po svém, aniž bral na ni ohledy. 

Ale o to mi tady nešlo. Moje žena je dost stará na to, aby rozhodovala za sebe a zařídila si život jak si představuje. Neustále se zamýšlím jen nad tou tzv. svatou matkou, velkou manipulantkou, dělnicí ze Slovenska bez prostředků, která postupně dokázala ke svému prospěchu tu hrstku lidí svést a pobláznit. Je i veřejně známo, že ty miliony, která podvodem dostala za sliby, že lidi uzdraví a bude dělat zázraky použila na ten svůj zámek, rozvod a aby zajistila své dvě dcery.

Co ona dělá bez zábran je jen prachsprostý obchod s vírou a s dušemi lidí, kteří její manipulaci podlehli. Moc dobře ví, jak lidé jsou důvěřiví a každé naděje se chytnou a jsou i ochotni za to zaplatit. Jednou větou je to veřejné okrádání labilních důvěřivých lidí a zákony na takové bezohledné zrůdy, jako je ona, nejsou. O to mi jde a šlo. 


.

I pozdě večer je jako čiperka

23. listopadu 2010 v 20:00 | pavel |  DOKU-FOTO


.


.


.


.


.


Pokračování příště... 


Toho pesimismu už tady bylo hodně...

23. listopadu 2010 v 1:34 | pavel |  DOKU-FOTO

... tak aspoň několik několik fotek, když bylo ještě krásně.


.


.


.


.Po celý den se musím naproti dívat na buřty...

22. listopadu 2010 v 21:37 | pavel |  Co dal den

a čichat ten přepálený tuk, ale aspoň mi to zpříjemňuje tahle fešná prodavačka. 

Většina z vás ví. že jsem vegetarián, takže jsem tu jak za trest. :D 


.


.


.

Uvažujeme čas od času o svých názorech a jsme ochotni je i přehodnotit?

21. listopadu 2010 v 20:04 | pavel |  Názory

Myslím, že je to dost důležité a pro nás samé i potřebné, se častěji zastavit a zamyslet se nad sebou. Děláme něco špatně nebo ne? Říci si: je to opravdu tak? Je možné, že to, co považuji za neměnnou pravdu, může být zcela jinak?

Stále mi nedává pokoje, proč někteří lidé ztratí schopnost o sobě, o svých názorech a zakořeněných pravdách pochybovat, posoudit je a nakonec i korigovat. Možná je to jedna z příčin, zase jsem u té sekty, tak promiňte, proč lidé zapálené pro určitou věc, nebo osobu, nejsou schopni si nastavit zrcadlo a změnit názor.

Docela bych byl rád, kdybyste mi tady řekli svůj názor, proč si myslíte, že lidé vstupují do sekt a proč žádné argumenty je nepřesvědčí. Vím zatím jen to, že inteligence v tom nehraje roli, protože někteří z nich, které znám, mají universitní vzdělání. Možná moudrost je to, co nás před každou sektou ochrání, ale s tou se každý nenarodí.


.

A máme tu zase vánoční trhy

21. listopadu 2010 v 18:24 | pavel |  DOKU-FOTO


.


.-


.


.


Starostka na zahájení krájí dvoumetrovou vánočku a hladoví důchodci čekají co urvou.

A víte co symbolizuje vánočka?  Ježíšek zabalenej v plínce.


Jak je to s psychology

21. listopadu 2010 v 13:48 | pavel |  Jen tak


O psychologii se zajímají a taky nejčastěji studují převážně duševně labilní lidé, kteří si sami se sebou často neví rady, neumí si poradit jak se vyrovnat s každodenními problémy. A není bez zajímavosti, že potom sami, když dostudují, dávají rady jiným, jim podobným. Začarovaný kruh.

To mi jen tak včera napadlo, protože pár takových lidí znám.


.


..
  

Slunce na hladině

20. listopadu 2010 v 21:57 | pavel |  DOKU-FOTO.


.Už jste někdy slyšeli že by se jmenoval rybník Velká povodeň?

19. listopadu 2010 v 22:09 | pavel |  DOKU-FOTO

Docela zajímavé pojmenování, ale skutečně existuje v blízkosti Kladna, kde jsme se za slunného podzimního odpoledne s Bohunkou procházeli a trochu fotili.


.


.


.


.


.

Zavařil jsem si to a co teď ?

19. listopadu 2010 v 2:25 | pavel |  Vzkazy

Jak už jsem včera napsal, zavařil jsem si to tím včerejším článkem a to jsem asi neměl dělat. Jak jsem jen mohl tušit, že bude u mne na SB takovej nával? A tak jsem se šel hned večer poradit k Bohunce, co s tou záplavou udělat. Dát do SB všechny, anebo vybírat? Pochopitelně bych dal vás všechny do oblíbených rád, protože i sám na vaše blogy rád chodím.  

A víte co mi nakonec Bohunka řekla a nekecám? Ať jednoduše dám do SB jen ji, protože tak se i vyhnu tomu, že bych někomu, koho bych nevybral, ukřivdil a navíc by stejně byla nejraději, kdyby tam byla jen sama. Tak co tomu říkáte? Bylo by to nejlepší rozhodnutí?  :D


No a pár fotek vám ještě dám. Co  takhle Bohunku?


.


.


.


.

Blogerky mi stále víc zamotávají hlavu

18. listopadu 2010 v 1:39 | pavel |  Vzkazy

Ale aby to nebylo špatně pochopeno. Pár blogerek mi sice už taky pořádně zamotalo hlavu, ale to řešit veřejně tady na blogu raději nechci. :D

O co tedy jde? Mám už ve vás, upřímně řečeno, tak trochu bordel. Je vás prostě moc a pořádně už nevím která jste která a ztratil jsem nad vámi přehled. Takže mohu vás o něco poprosit? Napište mi do komentářů jak se jmenujete, jak se jmenuje váš blog, jak jste staré, (to je pro mne důležité, neopomenout :D), jak dlouho se tady spolu známe, jak vypadáte (super by bylo hned foto), co jste mi slíbili a co jsem slíbil já vám, kdy bydlíte, taky něco ze života a hlavně něco podle čeho bych si vás měl konečně pamatovat a nezaměnit za jinou. Řekl jsem všechno? Klidně i něco jiného tam přidejte. Třeba jak úžasnej je můj blog a rády sem chodíte. :D

Samozřejmě uznávám, chci toho na vás moc, ale například vaše míry přes prsa a v pasu zatím nechci. Taky dobrý, ne? Ale co mne k tomu vede, že toho tolik po vás žádám? Ten seznam SB je totiž starý už aspoň dva roky a chci ho zcela předělat. Takže kdo se mi tady přihlásí a zodpoví aspoň několik základních údajů, bude v SB. Potom i uvidím co zrovna nového píšete. A navštívím vás. 

Děkuji napřed. 


.

Myslí jako holka, ale rozumí jako člověk

17. listopadu 2010 v 21:23 | pavel |  Co dal den

To dneska jsem dnes zaslechl na ulici, když dva kluci přede mnou řešili nějaký problém s holkami. A dnes odpoledne mi zase napsala Klárka, že prý nerozumím ženám. Jak to tedy je? Nejlepší snad tyhle věci opravdu neřešit. Ženy mají svůj svět a my muži také a pak se snad může stát už jen zázrak, kdy se ty světy propojí a oba si začneme, aspoň na čas, rozumět. Nemám pravdu?

Tak to by bylo asi všechno co jsem chtěl dnes říct a tak se koukneme po fotkách, ne?


.

Dortmundské nádraží v rekonstrukci. Tam si kupuji každou sobotu Reflex a  rád pozoruji lidi.

.

A pak že německý holky nejsou hezký a že prý nemají vkus, jak napsala včera jedna blogerka.

.

Ale jsou tu i Rumunky... je mázlá, vím. :D

.

A Turkyně... a to už není co by každý v Německu chtěl.

Někdy menšina až moc roste a je otázkou času jestli Německo zůstane Německem.´