Prosinec 2018

Není to zase Velký bratr, kdo klepe na dveře?

29. prosince 2018 v 18:46 | pavel |  Jen tak

Možná si to dnes už ani nikdo neuvědomuje, ale jsme každou minutu pod dozorem Velkého bratra... Orwellova předpověď se pozvolna naplňuje. Jako za příklad zde mohu uvést každodenní problémy, které má s Velkým bratrem moje německá kamarádka. Takto mi před Vánocemi napsala: "Fb mi včera zablokoval můj profil za 3 roky starý komentář. Teď prolejzají všechno kde jsem co napsala, tak budu asi nonstop bloklá. Tomu se říká demokracie? Ti šmejdi hledají za každou cenu něco aby mne blokli. A tak je tomu už po celý rok". Asi se zeptáte proč. Jen proto, že řeší na fb každodenní problémy, která má ona a její němečtí přátelé s migranty. Podobná cenzura je samozřejmě i tady v Čechácha a netýká se to jen migrantů. Ty může kritizovat náš prezident.. a my si o tom můžeme jen zdát a říkat si to jen mezi sebou. Policie bdí. Nakonec i mně kdysi tady na blogu už dvakrát pozastavili vstup na blog a bylo to jen kvůli naprosto neškodným fotkám.

Ovšem nejde jen o fb. Jsme sledováni na každém kroku na ulici i v obchodech a v metru a existuje i plno zákazů, nad kterými se už ani nepodivujeme. Jako dítě jsem chodil tátovi do hospody se džbánkem pro pivo, běžně jsem mu v trafice kupoval cigarety... můžete mne sami doplnit. Někdy si dokonce zakazujeme to, co v jiných zemích je dovoleno, třeba rychlost na dálnicích. Proč se o nás jako o malé děti stará ten Velký bratr? A kdo mu k těm zákazům dal volnou ruku? My sami? Samozřejmě my sami, protože pořád ustupujeme a necháme rozhodovat jiné za sebe.
Takhle mi rozkvetla barborka. Fotka bohužel trochu rozostřená.

Přeji vám do Nového roku všechno dobré, ovšem bez toho, aby u vás doma Velké bratr zaklepal.

.

Nevím kdo by se s přátelstvím spokojil...

21. prosince 2018 v 21:17 | pavel |  Jen tak


... když je to náhrada za lásku.

Ale na druhou stranu, proč by měli to přátelství odmítat jen proto, že se v lásce něco pokazí.

Kdysi mi jedna kamarádka řekla, přátelství je někdy cennější, to přetrvá.

Přeji vám hezké a pohodové Vánoce..

Přátelství je vždy podivné...

20. prosince 2018 v 17:30 | pavel |  Jen tak

... tedy mezi mužem a ženou, abych to upřesnil. Nebo mezi samičkou a samcem?

Ono je to v podstatě stejné... v té naší živošišné říši. Často chodím do Vojanových sadů v Praze a hlavně na jaře to vidím, když se přátelí kačeři s kačenkami. Letos jsem tam často vídal kacera, za kterým cupitaly dvě kačenky, ale bývá to i naopak - dve kačeři a jedna kačenka o kterou se oba dělili. Samozřejmě normálně by mělo být jeden kačer a jedna kačenka, jak to často bývá u labutí.

A proč o tom teď mluvím? Některá žena, tedy samička, klidně strpí tu druhou, jen aby si udržela toho svého samce a nakonec nic jiného jí nezbývá. Jiná prostopašnice si klidně nechá oba kačery a užívá si to. Jsou ovšem takové samičky, i když vyjímečně, že si hají své teritum a vetřelkyně uklovou.

A potom ten samec... co je pro něj nejlepší?


A milé samičky, jakého kačera byste si vybrali? Samozřejmě, toho věrného... ale není s ním nakonec nuda?

Nedávno jsem tu měl tuhle kudlankou nábožnou, ta si ho dá a nakonec ho jako zákusek sežere.

Někdy si připadám taky jako ten sameček. :D

.

Shodou okolností se jmenuje můj blog Cestou ... a téma týdne je Na cestě.

5. prosince 2018 v 5:49 | pavel |  Jen tak

... tak mne můžete navštívit a prohlédnout si co je u mne nového.

U mne se poslední dny hodně změnilo, ale to prozradím až někdy příště. Každopádně jsem si včera vyšel na Petřín abych si tam uřezal pár barborek pro přítelkyni. Měl jsem štestí na krásné slunečné počasí a proto se docela povedly i fotky.
.


.


.Byl i krásný výhled na Prahu...
... a všechno jako na dlani.
Takové procházky vyčistí mysl a celý den je pak krásnější.

Nemám pravdu?

.