Jen tak

Jednou v týdnu to prý docela stačí

16. května 2016 v 12:15 | pavel

Tento článek není sice z internetu, nýbrž ze zdravotního německého časopisu, ale asi to bude pravda.
Jednou v týdnu stačí, říkají psychologové z university v Torotu poté co se zeptali 30 tísíci lidí. Spokojenost je tak dostatečně naplněna a pokud je prý sex častější, nijak se tím nezvýší. A ani nezáleží jaký věk, pohlaví, nebo dobu vztahu ti lidé mají.

Když to tak čtu, tak si říkam, jestli by s touhle frekvencí sexu byla moje přítelkyně spokojená.

Ta by mne hnala... A co vy na to?

.

To bych nebyl já...

27. dubna 2016 v 11:20 | pavel

... abych čas od času nezabloudil nad nějakou propast a jen čekám, kdo mne tam dolů postrčí.

Každopádně jsem všechna nebezpečí zatím přežil a proto raději vyhledávám kopce, hory a jiné výšiny, kde nejenže je výhled do kraje, ale i nadhled a pocit volnosti....
... jak tomu například bylo v nedávných dnech...

... na Vinařické hoře, která je ve skutečnosti sopkou.
Já vím, ty fotky z hory tu už byly a proto vám ještě ukáži novou nevěstu.

Ta je možná taky jen krůček nad propastí, i když o tom zatím neví.

.

Já už nesním v tom platonickém smyslu...

18. dubna 2016 v 18:11 | pavel

... ale jeden sen, který jsem měl před pár dny byl tak zvláštní, že si zaslouží abych ho tady zvěčnil. Toho dne navečer jsem se s Míšou vypravil na nedalekou louku (tam kde lidé nevenčí své psy) natrhat mladé kopřivy a listy pampelišek, abychom si uvařili špenát. Mám ho na jaře rád, protože mi jednak svojí hořkostí chutná a navíc je zdravý na játra. Nevím jestli je zrovna ta kombinace uspávající (v každé bylině je nějaký jed), ale jakmile jsme pak v noci zalehli, oba jsme v momentě usnuli a spali tvrdě až do rána...
Tady je ten špenát s bramborovou kaší. Míša musí mít ke všemu maso.
A tady jsme ty pampelišky s kopřivami trhali. Máte to s výhledem na Prahu.

Jste ještě zvědaví jaký byl ten můj sen? Ten sen jsem měl až k ránu a ten mne taky probudil. V tom snu říkám Míše, zhasni to světlo (a skutečně jsme tak rychle usnuli, že jsme nechali svítit) a ona (ta lampička byla na její straně) si ležela klidně dál a nenamáhala se ani zvednout ruku. Měl jsem na ni docela zlost a to mne probudilo.... a vidím Míšu jak si klidně spí a světlo svítí. Je tohle normální?

.

Umění kolen nás a třeba i na zdech

11. dubna 2016 v 13:17 | pavel

Jednoho březnového dne mne D. vytáhla na vyhlídkovou věž nedaleko Kladna a docela jsme si tu procházku i přes celkem nepříznivé počasí užívali. A abych moc nemluvil, tady jsou díla, která jsme viděli na věži na zdech. Mohli bychom je nazvat jako lidová tvořivost..Copak tohle druhé dílo asi může být, co myslíte?
Dole v té věži si můžete dát plzeň..Výhled na Kladno.

A tohle je dílo které jsem vytrvořil spolu s D. a snad tak ještě nějaký čas v lese zůstane.

.

Po pěti letech, nebo pět let zpátky?

9. dubna 2016 v 13:19 | pavel

Jsou místa, kde jsme něco krásného prožili, která nám navěky uvíznou v paměti a najednou žasneme, když se tam po letech ocitneme... všechno je nám tam tak blízké, jako by se i čas zastavil. Jen s tím rozdílem, že jsme tam s jiným milovaným člověkem... jak to někdy v životě chodí. Všechno se nám rázem v mysli otevře, jako by to bylo včera... a to se musí zkrátka zažít.
Abych vás dlouho neunavoval, minulou neděli jsme tam jeli na kole s D. kolem a najedou vidím, kde najednou jsem. U Turyňského rybníka, kterému se říká i Záplavy, kde jsem byl před lety s mojí Bohunkou. Bylo to tehdy začátkem října a padaly kaštany. Někteří z vás ji ještě znáte..


.Ten její copánek nasvícený podzimním sluncem.
Bylo krásně a nejen počasí..


.A tady začínají fotky z poslední neděle... bylo sice hezky, ale pod mrakem..


.


.


.
A na závěr, takhle vypadá Bohunka dnes... čerstvá fotka.

.

Žluté nebezpečí?

31. března 2016 v 8:00 | pavel

Žluté nebezpečí? Ono to spíš bude červené, jak si za chvíli ukážeme a žloutenka to nebude. Každopádně to žluté nebezpečí v proroctví zvěstovala už Sibyla a později i slepá Baba Vanga, která bez zraku viděla víc než my "slepí." A Zeman je jejich čertův pomocník, jako by už nestačili ti jeho Rusové a teď i ty migranti.
Zasadili spolu strom a vetřel se tam i Zemanův kamarád Konvička v převlečením.

Na nich vlajky, takový kýč, jako všechno v Praze v posledních třech dnech.
Tolik Číňanů najednou Praha neviděla, i když těch turistů je i tak tu hodně.
Bylo vidět jak dokáží být agresivní, když jim o něco jde. Snažili se tou rudou zakrývat protestanty..A dokonce často padla i nějaká ta rána.
Byl jsem tam s kamarády za Tibet..
Asi nejhorší a nejpříléhavější bylo, když řekl čínský prezident, že se u nás už cítí jako doma.

.

Temnota v ženách

22. března 2016 v 9:37 | pavel

To bych nebyl já, aby mne na tohohle téma, "temnota ve světle" zrovna nenapadlo.... temnota v ženách. Co se týče žen, dám obvykle na svůj vnitřní pocit, ale někdy se stane, že naletím. Jedna žena mne pár let uháněla, že se sejdeme na kafe a nakonec jsem si řekl proč ne a dnes vidím, že mne nějaký strážný anděl asi varoval... a já ho neposlechl. Mohl bych říct, že skoro v každé ženě je temná schránka a na vině jsou dokonce muži... se kterými měly špatné zkušenosti a pak to člověk schytá za ně. Když se pak cítí uražené, nebo zklamané, ten temný oheň se v nich rozhoří a my muži se pak nestačíme divit co všechno dokáží. Jaká zášť z nich vzplane. Naštěstí moje současné kamarádky jsou milé holky... ale člověk nikdy neví, ne?

Jiná temnota v ženách, které jinak svítí pohodou a radostí, jsou ukrývané rány, pády a starosti. Jedna moje kamarádka například, třebaže porodila dvě děti, vnoučata asi nikdy neuvidí... a to ji dost trápí. Druhá žena, s tou jsem se viděl dokonce včera, sice vnoučata má, ale pro rozpory v rodině je taky nevidí. Ale nejde jen o vnoučata. Ženy se protloukají životem, navenek září, jak se nám zdá, ale v hloubi duše se často trápí a topí v depresích.

Není všechno tak krásné a šťastné co vidíme na venek.
V neděli byl den Vltavy a tak jsem si ho s D. užíval na vodě..Počasí sice nebylo nejlepší....
V neděli byl i Světový den lásky. Kdo z vás ho milováním slavil?

.

Skončit pod mostem

19. března 2016 v 19:45 | pavel

Tahle mne doma strašili, když jsem byl línej se učit... že tak dopadnu, ale nakonec jsem vyšel z devítky se samými jedničkami, takže mne most nečekal a mohl znovu a znovu, jak říkal Lenin, učit se, učit se, učit se. Učení ve školách mi sice moc nedalo, spíš jsem se raději učil životem, ale most mne nečekal a nejspíš mne ani v budoucnosti nebude čekat.
Tento mladík skončil doslova pod mostem...
... a docela si to tam dokázal krásně zařídit.
Určitě se tam cítí jako doma a v pohodě.
Když jedu tramvají kolem, docela mu to závidím. Nemusí platit vodu, elektřinu a kdo ví co ještě.

A nemusí ani pracovat. Užívá si života. Nemá se suprově?

.

Znovu a pořád znovu...

16. března 2016 v 15:50 | pavel

... děláme věci, které ani nemají velký smysl, ale přesto se jim stále věnujeme.

Například "dělání dětí", které ani už nechceme nebo ani už mít nemůžeme... myslím ženy, potentních chlapů se to netýká. A není to ztráta času, který bychom mohli využít jinak? Ale kdo by to nezkoušel znovu, když to přináší slast..Ale s tím děláním dětí pozor... stráží tam nahoře čáp.

Zase znovu tu máme i Velikonoce na Staromáku a obchodníci se zase snaží na kraslicích něco od turistů vydělat.
I když nebylo nejlepší počasí, šel jsem se tam s M. na zvířátka podívat.

M. potřebovala znovu fotku na Lítačku. Už znovu pracuje v Praze.

Bez toho znovu se prostě člověk neobejde.

.

Nový začátek nový život

15. března 2016 v 8:00 | pavel

Bez nových začátků si svůj život ani nedovedu představit a skutečně si potom připadám jako bych žil svůj život několikrát a pokaždé jinak. Kdo mne zná, například ví, že jsem tu před lety všechno opustil a začal od nuly v Německu svůj život znovu a navíc v jiné profesi. Kdo se bojí, nesmí prostě do lesa a ten krok můj život vždy něčím obohatil. Podobně tomu pak zase bylo po rozvodu. Kdybych zůstal u své ženy, nepoznal bych zase jiné radosti. Často se podivuji, jaké obavy mají někteří lidé z nového začátku, přestože ten stav, v kterém často žijí, jim přináší jen problémy a deprese. A přitom stačí jen málo... nebát se a vykročit.
I příroda se nenechá odradit a zkouší to každé jaro znovu a znovu.

Někdy se něco nepovede, ale to neznamená to hned vzdát.

.

A víte kdo je největší komediant?

11. března 2016 v 8:00 | pavel

Největší komedianti jsme my lidé, protože jen my lidé se na rozdíl od jiných živočichů tak chováme.
Mohou být tahle zvířátka komedianti? Ani náhodou. Fotka je z naší sobotní procházky.

Vím, že se to někomu z vás asi nebude líbit, ale nedá mi abych nenapsal, že největší komediant je Zeman. Hraje si s námi jako kočka s myší. Díky buranům a zabedněncům vyhrál volby a proč by taky nevyhrál, když jich tu máme dvě třetiny. Teď chce vyhrát znovu a tak se jim všemi prostředky, které se mu nabízí, přizpůsobuje dál. Další komedie nás čeká. Teď, při svém třetím výročí si své oblíbence zase pozval za peníze všech daňových poplatníků a nikdo ani nehlesne. Urazí koho se mu zachce, neomluví se a všechno mu projde. Jako ve správné komedii si dělá z nás všech blázny. Vždyť jste si mne zvolili v přímé volbě, tak co chcete? může říct. Ta "nízkost" která je v lidech ho vynesla nahoru. A ti migranti mu navíc přišli právě vhod.

Takhle po hlavičce, však jste to jistě i viděli, pohladil i svého oblíbence kancléře.... a ten rád držel.

A kdo by nedržel, když drží nad nimi ruku a mohou jít s ním a za ním.

Takže tohle je ta komedie, kterou máme denně před sebou.

.

Proč bereme náš život tak vážně?

8. března 2016 v 13:42 | pavelTohle je citát z vlastního životopisu švédského rezisera Ingmar Bergmana a je mi docela líto, že jsem to sám nenapsal, protože je to ve zkratce výstižné a víc už ani není zapotřebí k tomu dodat. "Rodíš se bez úmyslu, žiješ beze smyslu a žití je smyslem samo o sobě." Docela mne překvapuje, jak lidé berou svůj život vážně a dokonce kvůli maličkosti si ho i vezmou. Ten náš život není opravdu nic jiného než komedie a Bůh, pokud je a shlíží na nás, musí se často námi bavit... pokud nás nelituje.
Stačí už jen vyjít někam na kopec, aby si člověk uvědomil jak jsme malí. Hemžíme se po světě jako mravenci a přitom se cítíme jako pány světa a podle toho taky i myslíme a žijeme. Fotka je ze soboty, kdy jsem si vyšel s D. na Prokopské skály a udělali jsme dobře, protože bylo krásné počasí.
Žít a nechat žít je moje krédo a podle toho se i chovám.

Prostě si užívat života a to je to podstatné, za co ten náš život stojí.

.

Zamknuté dveře navždy

29. února 2016 v 16:47 | pavel

Přemýšlel jsem kdy jsem měl někdy pocit, že jsou přede mnou dveře uzavřené, ale najednou mi svitlo, že jsem skutečně jednou ty zavřené dveře před sebou měl. Ještě před rozvodem jsem opustil náš společný německý velký byt (kde jsme bydleli společně se synem) a odstěhoval se do menšího pronajatého. Ten byt, který byl v našem společném vlastnictví jsem jí věnoval a nechal ho u advokáta na ni přepsat a klíče vrátil. Den na to mne ovšem čekalo překvapení. Zapomněl jsem v tom bytě baterii na foťák a tak jsem tam ještě zajel a dole zavonil. Dlouho nikdo neotvíral, měl jsem se už k odchodu, ale najednou vidím syna, jak vychází ven. A co mi řekl? Že mne do bytu nepustí. Vím, byl ovlivněný mojí ženou, ale přeci jen tohle slyšet od vlastního dítěte, kterému jsem v jeho dětském věku utítral posranej zadek... to byl opravdu velký šok.Teď mi za oknem v mém pražském bytě kvetou muškáty.


.


A není to dlouho co byla zase v televizi u J.Klímy Klárka... bude z ní asi jednou herečka.A že má krásnou holčičku už jsem tady i psal.
.

Jako vysoká voda...

13. ledna 2016 v 14:10 | pavel

... ti běženci, řekl Babiš a německé noviny to otiskly.

"Ich habe mehrere Hochwasser erlebt - das ist eine Krise und man muss aktiv sein", forderte der Gründer der liberal-populistischen ANO-Partei an die Adresse der Europäischen Union gerichtet. Andrej Babis verwies auf die Vorfälle in der Silvesternacht in Köln und anderen deutschen Städten. Deutschlandunterschätze die Gefahr, und er befürchte, dass sich ähnliches wiederholen könnte. "Die Bundeskanzlerin (Angela Merkel) ändert ihre Haltung, aber nur sehr langsam, weil sie keinen Fehler zugeben will", sagte der Unternehmer und Medienmagnat. Jedes Land müsse selbst entscheiden können, ob es Flüchtlinge aufnehmen wolle oder nicht, forderte der Minister.
Touto fotkou jsem doplnil článek.
Jen třeba dnes například překročilo přes tisíc běženců hranice Evropy a ještě ani nevíme, jestli tu skutečnou vodu na jaře máme čekat.
.

Jak přišla Klárka o korzet

11. ledna 2016 v 13:15 | pavel

Když jsem potkal Klárku, byla to taková hodná holka, i když nevinná zrovna nebyla... ale aspoň ještě nenosila korzet a měla hezké ženské bříško. Pak se nechala svést jednou ženou a začala nosit korzet, který si postupně o jedno číslo pokaždé stahovala.
Když jsme si pak jednou v podvečer vyšli vzhůru Nerudovkou na Hrad, zastavovala se na každém kroku a lapala po dechu.
Nakonec tomu zcela jako tyhle ženy propadla a dala se ke komunitě La Femme.
A co jí osvobodilo od korzetu? Rostoucí těhotenské bříško přece, i když asi ne natrvalo.

Samozřejmě TT bylo myšleno trochu jinak, že nás "korzet" stahuje a to bychom si neměli připustit.

Ničím si neničit život (existuje i tak trochu zapomenuté slovo živůtek) a nenechat se něčím vázat, stahovat a naopak snažit se žít ve svobodě a volnosti. Jedině tak, každý den, jakmile ráno procitneme, ten náš život za něco stojí.

No nemám pravdu?

.

Aspoň tu flákotu

7. ledna 2016 v 16:47 | pavel

Kdo se díval včera na Prostřeno ví o čem píši, mimochodem šlo o opakování večera z minulého roku. Vařila vegetariánka aby ukázala svoje kuchařské umění a jedna z nich, masochtivá žena, chtěla aspoň tu flákotu, kterou ji ta holka nemohla dát, protože odmítá, stejně jako já, maso i kupovat.... a se zlou se potázala. Jakoby ta žena nemohla aspoň ten jeden večer vydržet bez masa... jakoby to měl být poslední den jejího života. Byla přímo útočná.

To prostě nepochopím. A není ta hrubá žena v tom sama. Například Zeman, taky velký jedlík masa a s ním i 60% národa, kteří s ním sympatizují a společně s ním sborově nadávají na migranty. Nikdo mi nevymluví, že pojídání masa snižuje empatii lidí a je jim bližší žaludek než jejich okolí. Tím ovšem nechci tvrdit, že bych muslimy rád tady vítal, ale měl by se mezi nimi dělat rozdíl. A co se týče masa, ono stačí už jen to, že je stále víc případů rakovin tlustého střeva.

Já osobně jsem vůči jedlíkům masa docela tolerantní a taky mi nic nezbývá, protože většina mých kamarádek si rády na mase pochutnají. Maruška například, nejenže ráda jí maso, ale dokonce si ho ukládá do mého mrazáku, protože její zeť by jí ho doma sežral. Stejně tak Míša, ta si ho přiveze a k tomu co uvařím, si ho přidá. A stejně i ty ostatní. Je to jejich věc a jejich zdraví.
Racka zatím nejíme, ale nechme každého živočicha žít. Máme s nimi spoolečného víc než si myslíme.

Teď jsem konečně poznal Dagmar, která je vegetariánka (a taky moc krásně voní) a nejspíš ty všechny kamarádky za ni asi vyměním. Jo, dělám si legraci, ale je pravda, že konečně mám s kým vařit a jedu na víkend za ní.
Aspoň na Nový rok máme trochu sněhu. Z procházky ve Stromovce.

.

Co jednou čeká české ženy od migrantů

5. ledna 2016 v 14:18 | pavel

Podle posledních zpráv z Německa během sivestrovské noci v Kolíně bylo mnoho žen přepadeno a sexuálně obtěžováno od tisíce mužů arabské národnosti, tedy migrantů. Podobně se stalo i Hamburgu a Stuttgartu. Policie je šokovaná a mluví o nové dimenzi násilí. V dalším článku se pak píše že ženy nevěří policii že by je ochránila a samy se vyzbrojují.
Fotka i článek jsou převzaty z německého Web.de

In der Silvesternacht sind in Köln Dutzende Frauen ausgeraubt und massiv sexuell belästigt worden. Die ingriffe sollen von etwa 1.000 Männern, die offenbar aus dem arabischen oder nordafrikanischen Raum stammen, in Gruppen verübt worden sein.Wie heute mehrere Medien übereinstimmend berichten, soll es auch in Hamburg und Stuttgart zu ähnlichen Vorfällen gekommen sein - offenbar in kleinerem Ausmaß. Die Polizei ist schockiert und spricht von einer neuen Dimension der Gewalt.
.

Takový úpadek Vánoc

18. prosince 2015 v 14:11 | pavel

Samozřejmě nemyslím ve všech rodinách. Jsou i lidé, kteří nezapomínají na jejich skutečný smysl, tedy křesťanský, narození Ježíše a jeho hodnot, které nám křesťanství dalo a snažíme se i podle nich žít. Ovšem je mnoho rodin, které ten svátek, Vánoce, oklestilo jen na nákupy a žranici. A nejsou to jen atheisté. Pokaždé mi při tom i napadne jedna rodina, když jsem se svými malými dětmi trávil Štědrý večer v Německu. Nad námi bydleli Turci a tedy muslimové a aby i jejich děti nepřišly zkrátka, tedy o dary, udělali jim taky Ježíška. Pochopitelně je hezké někoho něčím obdarovat, ale nemusí to být jen něco hmatatelného a jen o svátcích.

Taky si vzpomínám na moji malou vnučku, když jí bylo asi 2 a půl roků a dostala na Štědrý večer dárek... velikou pečlivě zabalenou krabici. Největší radost měla z papírů a stužek a s tím si vystačila po celý večer. To co bylo v té krabici po malém shlédnutí odhodila a věnovala se dál těm stužkám. Je nutné vůbec něco drahého darovat, co ani ten druhý nepotřebuje a může si to podle svého vkusu koupit sám? Navíc se kolik týdnů trápíme co druhému koupit, aby byl spokojen a při přijetí darů se musíme i často přetvařovat že se nám to líbí a jsme nakonec rádi, když už jsou Vánoce za námi. A v neposlední řadě se nám to všechno, svátek míru a pokoje, může vymknout z ruky a skončí to celé rozmíškami.
Já budu trávit Vánoce s přítelkyní, neřeknu vám s kterou, to si tentokrát nechám pro sebe, budu u ní, snad i dobře uvaří a věřím, že ty dny přežijeme v pohodě a radosti. A co si darujeme? Co byste řekli? Sebe přece. Nebude to lepší než absolvovat ty tlačenice v přeplněných obchodech?

.

Jak k tomu ti černí psi přijdou?

14. prosince 2015 v 17:20 | pavel

Maruška má taky černou fenku, takovou milou plachou holčičku a tak jsme si říkali jak k tomu ten pes přijde, že by měl mít něco se satanem. Už jen stačí, že ti fanaticí hází po tom pomyslném satanovi kameny a pak se často vzájemně v tlačeni ušlapou. To je ten jejich ideální svět, který nám chtějí vnutit?
Fotka ze soboty z demonstrace a můžete se podívat na předchozí článek kdo chce jich vidět víc.

Ostatně jak by měl každý vědět, toho satana mají v "krvi" zlí lidé a to by si právě tihle násilníci měli uvědomit.

.

Bez mého muže jsem níc

9. prosince 2015 v 11:25 | pavel

Tak takové nízké sebevědomí mají některé ženy, znám i takové, a kolikrát jsem si říkal, co je asi k té závislosti vede. Možná jsou neschopné se postavit na vlastní nohy a jejich muž se po celou manželství o ně staral... a teď třeba její muž utekl za mladší a zůstala sama. Taky je možné, že je to prostě pro ni zvyk, taková železná košile, že měla toho svého muže jen pro sebe doma a teď je tu najednou prázdný byt a nemá se o koho starat. Po kom uklízet, pro koho vařit, koho hýčkat a v neposlední řadě i komu občas vynadat.

Tak tohle bylo jen takové malé zamyšlení nad některými ženami. Ovšem je i řada takových, že je to pro ně velké ulehčení, že se muže konečně zbavily, takové znám taky a jediné co jim asi schází, jak mi třeba napsala Verunka: mám to ráda čím dál tím víc ale bohužel ted na bodu mrazu ještě že jsou pomůcky jistě jste pochopili co měla na mysli.
Přeji vám hezký den.

.
 
 

Reklama