Poznámky

Holčičí rande...

15. července 2012 v 21:34 | pavel


Dnes jsem si vyjel na kole a projel polovinu Essenu a Gelsenkirchenu. Naštěstí jsem nezmokl.

Foťák je pořád v opravě, ale měl jsem sebou takovej lacinej za pár eur.

Podle toho ty fotky taky vypadají.

Fotil jsem tentokrát stromy a co nevidím, na lavičce dvě holky.-
Chtěl jsem pokračovat dál, ale vzápětí dlouhej polibek. To jsem si nenechal ujít a vám ho i přiblížil. :D

-

Malá chuťovka k ranní kávě

13. března 2012 v 8:34 | pavel


9.7.1404
Z příkazu arcibiskupa pověsili na šibenici 50 mužů za loupežnictví. Jejich vůdce, Zoul z Ostředka tam visel 7 let, dokud mu nějaký podivín neutrhl nohu ve snaze jej sejmout. Pohřbívat viselce pokládal za svoji povinnost a pokud na to nestačil sám, opíral je v noci o stánky trhoviň, které potom musely zařídit pohřeb. Zoulu provázel s duchovní útěchou na popraviště Jan Hus.

A tak mi taky napadá, co se poučit z historie. Třeba Dominik Duka by mohl ty na naše zlodějné politiky nechat popravit a těch 50 by se i dnes jistě našlo. Jen přemýšlím, kdo by mohl být ten jejich vůdce, který by nám tu pak visel těch sedm let. Co myslíte?

-

Slíbený dokument o Máchovi

12. března 2012 v 14:06 | pavelČirou náhodou jsem objevil jeden dokument o Máchovi a jak už jsem nedávno tady psal, lidé kteří se zapíší do národní kulturní paměti, nenaleznou klid ani po smrti a vždy něco vyplyne z jejich života ven.

Takže zápis ze dne 29.09.1836


Bojovou pohotovost vyhlásili v litoměřických kasárnách, kde si spletli očekávaného arcivévodu s K.H.Máchou, procházejícím se městem ve fantastickém oděvu a jezdeckých botách se zlatými ostruhami. Geniální básník vždy překypoval oblečením, mystifikacemi a nešetrnými způsoby. Neměl intimních přátel a tehdejší vlastenci se podivovali, že je mezi nimi trpěn. Procestoval Evropu a toulal se s cikány a uhlíři. Nadšený divadelník, piják, zpěvák, holkař. Vinárník, u kterého v Litoměřicích bydlel, tvrdil, že nemá v hlavě vše v pořádku.


Tak to je konec toho krátkého dokumentu při jehož četbě mne napadlo, že taky znám některé lidi kteří za každou cenu chtějí vybočit z normálu a neuvědomují si, že jsou pro okolí většinou směšní. Nikterak nechci tvrdit, že by se člověk neměl oblékat originálně, to je i v pořádku, ale měl by spíše podobně jako Mácha taky i v jiných přednostech z davu vybočovat. A to už je těžší než se provokativně oblékat. Není to tak?


Tak ještě malou fotečku na závěr.


Tenhle pán nemá s oblékáním problém, originální je každopádně.

Kdo chce přidat na karmu, tomu přidám

30. září 2008 v 23:11 | Kreperat
ale musím ho varovat, protože si ji tak zatíží a se bude muset narodit znova, abych těch 100 bodů odčinil, třeba jako milosrdná sestra v chudobinci.
Přečti si v mé rubrice - poznámky, jak to s tou karmou je a snad si to rozmyslíš, když ne, tak ti ten bod, podle toho jak máš hezkou stránku, možná i dám....

O karmě jak ji neznáte

30. září 2008 v 0:36 | Kreperat
Máte karmu na stránce, ale určitě víte, že ve skutečnosti je karma o něčem jiném. V opravdovém životě si nikdo nechce na karmu něco přidávat, natož aby mu tam ještě někdo jiný přidával.
Ale co tu teď chci říct je to, že karma se může projevit i obráceně.
Například víme, že všechno špatné, co učiníme, se nám jednou vrátí, to je to odčinění škod, které jsme po sobě zanechali. Buď se nám vrátí hned, nebo v příštím životě.
Když nemáme rádi cikány, narodíme se jako cikán, abychom poznali to jejich urpení, které jim svým chováním přivodíme. Ještě horší pro nás je, když jíme prasata. Pak se narodíme jako prase a zažijeme na vlastní kůži tu smrt na jatkách. A tak to jde do nekonečna.
Ale zamyslel se už někdo, že to může fungovat obráceně?
Když prase jde dobrovolně pod nůž, narodí se jako chlap, když kuře skočí na pekáč, narodí se třeba jako žena. Potom se podivujeme, že někteří muži se chovají jako prasata a ženy jako kvočny.
Proto raději nechme karmu na pokoji i tady a nesnažme se docílit těch toužených sto bodů na stránkách.

Bramborák jak se pekl v Podkrkonoší

25. září 2008 v 2:16 | Kreperat
Nastouháme 400 gr. syrových a 400 gr. uvařených brambor. Přidáme podle potřeby asi 80 gr. mouky a 1 vejce. Je vhodné taky slitou vodu nahradit částečně mlékem. Kromě česneku nastrouháme, pozor na oči, středně velkou cibuji, ta je tady důležitá, a přidáme majoránku, sůl a pepř.
Promastíme pekáč a do něj vlejeme těsto o tlouštce minimálně 1 centimetru a necháme péct v troubě.
Je to tak dobrý, že se po tom umlátíte! Napište!
 
 

Reklama